Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W piątek telewizyjna debata wyborcza o polityce zagranicznej

0
Podziel się

W piątek odbędzie się kolejna debata telewizyjna przed wyborami, tym razem
poświęcona polityce zagranicznej; udział w niej wezmą szef MSZ Radosław Sikorski (PO), Marek Siwiec
z SLD, Jarosław Kalinowski z PSL i szef PJN Paweł Kowal. Na debatę nie przyjdzie przedstawiciel
PiS.

bEhXDOwl

W piątek odbędzie się kolejna debata telewizyjna przed wyborami, tym razem poświęcona polityce zagranicznej; udział w niej wezmą szef MSZ Radosław Sikorski (PO), Marek Siwiec z SLD, Jarosław Kalinowski z PSL i szef PJN Paweł Kowal. Na debatę nie przyjdzie przedstawiciel PiS.

Debata polityków rozpocznie się w piątek wieczorem w TVN24. Będzie to druga z cyklu debat przedwyborczych; poprzednia dotyczyła służby zdrowia i polityki społecznej. Dyskusję o polityce zagranicznej poprowadzi Monika Olejnik.

Podobnie jak tydzień temu spotkanie polityków potrwa 75 minut i będzie podzielone na pięć rund. W pierwszej pytanie zostanie skierowane do wszystkich uczestników dyskusji. W drugiej rundzie każdy z polityków otrzyma inne pytania, w trzeciej uczestnicy będą sobie zadawali pytania nawzajem. W czwartej ponownie padnie pytanie do każdego polityka, a w piątej nastąpi podsumowanie dyskusji.

bEhXDOwn

Przewodniczący klubu PiS Mariusz Błaszczak pytany w czwartek, czy w piątkowej debacie w TVN24 weźmie udział przedstawiciel PiS, powiedział PAP, że jego partia od dawna mówi, iż "debaty powinny się odbywać na neutralnym terenie, a relacja z nich powinna być dostępna dla wszystkich mediów".

"To jest formuła właściwa, a te, które są prezentowane przez TVN, uważamy za formuły dalece niedoskonałe. Naszym zdaniem odpowiednią formułą dla debat jest neutralny grunt" - podkreślił Błaszczak.

W debacie zdrowotno-społecznej także nie uczestniczył polityk Prawa i Sprawiedliwości. PO reprezentowała minister zdrowia Ewa Kopacz, SLD - były minister zdrowia Marek Balicki, PSL - minister pracy Jolanta Fedak, a PJN - były prezes NFZ Andrzej Sośnierz.

Kolejne debaty mają dotyczyć m.in. infrastruktury i polityki regionalnej, gospodarki i finansów publicznych, rolnictwa i spraw wsi. Podczas ostatniej z debat mają spotkać się liderzy partyjni. (PAP)

bEhXDOwt

eaw/ par/ gma/

bEhXDOwO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)