Notowania

po
19.07.2010 13:39

W Platformie coraz ostrzejsza wojna o Palikota

6 sierpnia sąd koleżeński rozpatrzy wniosek o wykluczenie posła.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Sąd koleżeński PO 6 sierpnia rozpatrzy wniosek europosła Filipa Kaczmarka o wykluczenie Janusza Palikota z Platformy. Jednocześnie sąd zajmie się wnioskiem Stanisława Żmijana, który chce ukarania Kaczmarka - poinformował przewodniczący sądu Wiktor Tyburski.

Kaczmarek chce wykluczenia szefa lubelskiej za jego wypowiedzi dotyczące prezydenta Lecha Kaczyńskiego, m.in. o potrzebie zbadania, czy Kaczyński nie był pod wpływem alkoholu, gdy wchodził na pokład samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem.

Żmijan domaga się z kolei ukarania Kaczmarka za to, że europoseł swoim postępowaniem - przede wszystkim związanym z wnioskiem o wykluczenie Palikota - naruszył zasady regulujące stosunki między członkami PO i nie działał w interesie partii.

Jak poinformował przewodniczący Krajowego Sądu Koleżeńskiego PO Wiktor Tyburski, Żmijan przytacza m.in. dane statystyczne, z których ma wynikać, że Palikot poprawił sytuację PO w regionie lubelskim. Oznacza to - według wnioskodawcy - że Palikot jest dobrym działaczem Platformy, a wniosek o jego wykluczenie jest nieuzasadniony.

Wnioski - datowane na 7 lipca - wpłynęły do sądu 15 lipca, a zarządzenia w sprawie obydwu trafiły już do biura krajowego PO, skąd kurierem zostaną przesłane do zainteresowanych stron

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t90489.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/gowin;o;palikocie;przyzwolenie;jest;coraz;mniejsze,159,0,645279.html) Gowin o Palikocie: Przyzwolenie jest coraz mniejsze Polityk PO uważa, że lubelski poseł buduje _ prywatną formację _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/26/t83738.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ekscentryczny;posel;nie;wyklucza;zalozenia;partii,198,0,644550.html) Ekscentryczny poseł nie wyklucza założenia partii Janusz Palikot ma plan na wypadek usunięcia go z Platformy Obywatelskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t83736.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palikot;lech;kaczynski;nie;powinien;lezec;na;wawelu,93,0,644189.html) Palikot: Lech Kaczyński nie powinien leżeć na Wawelu Według posła PO zmarły prezydent jest winny katastrofy smoleńskiej.
Tagi: po, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz