Notowania

wiadomości
30.08.2011 18:14

W Pomorskiem trwa rejestracja list kandydatów do Sejmu

Listy kandydatów do Sejmu zgłoszone przez trzy komitety wyborcze zarejestrowała do wtorkowego popołudnia Okręgowa Komisja Wyborcza w Gdańsku. Z kolei w OKW w Gdyni zarejestrowano sześć list.

Podziel się
Dodaj komentarz

Listy kandydatów do Sejmu zgłoszone przez trzy komitety wyborcze zarejestrowała do wtorkowego popołudnia Okręgowa Komisja Wyborcza w Gdańsku. Z kolei w OKW w Gdyni zarejestrowano sześć list.

Jak poinformował PAP sędzia Zbigniew Merchel z OKW w Gdańsku, do godz. 17.30 komisja ta zarejestrowała listy zgłoszone przez PiS, SLD oraz PJN. "Trzy kolejne komitety dostarczyły już także do naszej OKW swoje zgłoszenia, ale natrafiliśmy w nich na drobne braki - np. niezgodność imion czy brak zaświadczenia o niekaralności, które trzeba usunąć" - powiedział Merchel.

Z kolei Okręgowa Komisja Wyborcza w Gdyni zarejestrowała listy kandydatów do Sejmu zgłoszone przez sześć ugrupowań: PO, PiS, PSL, PJN, SLD i Komitet Polska Partia Pracy-Sierpień'80 - poinformowała PAP Marlena Brygiert oddelegowana do gdyńskiej OKW z delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Gdańsku.

Listę kandydatów Platformy Obywatelskiej do Sejmu z okręgu gdańskiego (nr 25) otwiera minister w Kancelarii Prezydenta Sławomir Nowak. Na kolejnych pozycjach znajdują się m.in.: szef kancelarii premiera Tomasz Arabski oraz minister edukacji Katarzyna Hall. PO umieściła też na tej liście m.in. posłankę Agnieszkę Pomaskę, posła Jerzego Borowczaka oraz Iwonę Guzowską i sportowca Leszka Blanika.

Z kolei jedynką w okręgu gdyńsko-słupskim (nr 26) będzie poseł Marek Biernacki. Na kolejnych miejscach znaleźli się m.in. aktualni posłowie tej partii: Tadeusz Aziewicz, Krystyna Kłosin i wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke.

Listę PiS w okręgu gdańskim otwiera b. minister spraw zagranicznych Anna Fotyga, kolejni kandydaci to: minister w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego Maciej Łopiński oraz poseł PiS, b. prezes Stoczni Gdańsk Andrzej Jaworski.

W okręgu gdyńsko-słupskim jedynką jest posłanka PiS Jolanta Szczypińska. Kolejne miejsca zajmują b. przewodniczący Solidarności Janusz Śniadek, senator PiS Dorota Arciszewska-Mielewczyk, posłowie PiS Jarosław Sellin i Zbigniew Kozak.

SLD w okręgu gdańskim na pierwszej pozycji umieścił: b. wiceminister skarbu i gospodarki, a obecnie radną sejmiku pomorskiego - Małgorzatę Ostrowską. Z kolei w okręgu gdyńsko-słupskim liderem listy Sojuszu jest b. premier Leszek Miller. Tuż za nim znalazła się Dorota Gardias - b. przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek.

Jedynką PSL w okręgu gdańskim będzie Krzysztof Trawicki, wójt gminy Zblewo i szef PSL na Pomorzu. Listę PSL w okręgu gdyńskim otwiera z kolei Stanisława Bujanowicz, dyrektor Pomorskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Gdyni.

PJN jako pierwszego na liście w okręgu gdańskim umieścił posła Tomasza Dudzińskiego. Natomiast jedynką w okręgu gdyńsko-słupskim jest Elżbieta Jakubiak.

Kandydatem numer jeden na liście Ruchu Palikota w okręgu gdyńsko-słupskim będzie z kolei działacz Kampanii Przeciw Homofobii Robert Biedroń. (PAP)

aks/ la/ jra/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz