Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kaczorowski
14.04.2010 14:02

W poniedziałek pogrzeb Ryszarda Kaczorowskiego

Ciało ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie będzie złożone w Świątyni Opatrzności Bożej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Artur Reszko)

Nabożeństwo żałobne za duszę ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego zaplanowano na poniedziałek, na godz. 16 w Archikatedrze św. Jana w Warszawie . Po mszy ciało zostanie przewiezione do Świątyni Opatrzności Bożej i tam pochowane - poinformował minister w kancelarii premiera Michał Boni.

W czwartek między godz. 12 a 12.30 na lotnisku wojskowym Okęcie wyląduje samolot z ciałem prezydenta Kaczorowskiego. Trumna w asyście honorowej zostanie przewieziona do Belwederu, tam będzie wystawiona na widok publiczny.

Białostocka kuria informowała wcześniej, że hołd zmarłemu będzie można oddawać od godz. 15.10 do co najmniej 22 w czwartek oraz od godz. 8 do 17.30 w piątek.

Czytaj wszystko o katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.
Wieczorem w piątek ciało ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie zostanie przewiezione do kościoła Św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, gdzie od godz. 18.30 metropolita białostocki abp Edward Ozorowski wraz z innymi biskupami metropolii białostockiej (ze względu na miejsce urodzenia Ryszarda Kaczorowskiego oraz honorowe obywatelstwo Białegostoku) koncelebrować będzie mszę żałobną.

Potem odbędzie się tam koncert żałobny, a od godz. 21 dwunastogodzinne czuwanie polskich harcerzy z kraju i zagranicy - podała kuria.

Po uroczystościach w kościele Św. Krzyża trumna wróci do Belwederu.

W poniedziałek o godz. 16 w Archikatedrze św. Jana odbędzie się nabożeństwo żałobne za duszę prezydenta Kaczorowskiego. Po mszy, w kondukcie żałobnym ciało Ryszarda Kaczorowskiego zostanie przewiezione do Świątyni Opatrzności Bożej i tam pochowane.

Ryszard Kaczorowski jest jedną z 96 ofiar katastrofy samolotu wiozącego delegację na uroczystości katyńskie. W sobotę w Smoleńsku zginęli prezydent Lech Kaczyński z małżonką, przedstawiciele parlamentu, najwyżsi dowódcy wojska, działacze niepodległościowi.

Tagi: kaczorowski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz