Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prezydent
28.10.2006 16:45

W prawyborach w Szczecinie walkę o fotel prezydenta wygrał kandydat PO

W prawyborach zorganizowanych w sobotę w Szczecinie na śródmiejskim Deptaku Bogusława walkę o fotel prezydenta miasta wygrał kandydat PO, bezpartyjny Piotr Krzystek. Zagłosowało na niego ponad 32 procent spośród blisko 1150 osób uczestniczących w głosowaniu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W prawyborach zorganizowanych w sobotę w Szczecinie na śródmiejskim Deptaku Bogusława walkę o fotel prezydenta miasta wygrał kandydat PO, bezpartyjny Piotr Krzystek. Zagłosowało na niego ponad 32 procent spośród blisko 1150 osób uczestniczących w głosowaniu. *

Krzystek, który zdobył 377 głosów, pokonał kandydata lewicy i demokratów posła SLD Jacka Piechotę, który z 279 głosami uzyskał poparcie 24,3 procenta głosujących szczecinian. Trzecie miejsce zajęła popierana przez PiS bezpartyjna Teresa Lubińska, sekretarz stanu w kancelarii premiera. Na nią swój głos oddało nieco ponad 20 procent uczestników prawyborów, tj. 236 osób.

Kolejne miejsca zajęli: dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacji Jerzy Manduk, którego poparło 8,97 proc. uczestników głosowania (103 osoby), wiceprzewodnicząca Rady Miasta Grażyna Kochańska, która uzyskała 8,36 proc. głosów (poparło ją 96 osób). Ostatnie, szóste miejsce zajął kandydat PSL, dyrygent i były dyrektor szczecińskiej Opery na Zamku Warcisław Kunc. Swój głos oddało na niego 57 osób, co dało mu poparcie 4,96 proc. uczestników.

W sobotnich prawyborach prezentowało się sześciu spośród jedenastu kandydatów na prezydenta Szczecina.

Mieszkańcy miasta głosowali również na komitety wyborcze. Podobnie jak w przypadku kandydatów na prezydenta głosy szczecinian rozłożyły się w takiej samej kolejności. Najwięcej osób zagłosowało na PO - 33,63 proc., drugie miejsce zajął komitet zjednoczonej lewicy i demokratów z poparciem 22,51 proc., a trzecie komitet PiS, na który oddano 21,89 proc. głosów. Pozostałe miejsca zajęły komitety obywatelskie Jerzego Manduka (8,91 proc.), Teresy Kochańskiej (8,38 proc.) i komitet PSL (4,68 proc.).

Prawybory zorganizowało wydawnictwo Kurier-Press. (PAP)

mgm/ ls/

Tagi: prezydent, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz