Notowania

tvp
03.12.2010 16:25

W przyszłym tygodniu KRRiT przesłucha kandydatów do RN TVP i PR

Po 15 kandydatów do Rad Nadzorczych TVP i Polskiego Radia przesłucha w przyszłym tygodniu KRRiT. Obecnie trwa selekcja kandydatów - z 71 osób KRRiT zakwalifikuje do rozmów 30.

Podziel się
Dodaj komentarz

Po 15 kandydatów do Rad Nadzorczych TVP i Polskiego Radia przesłucha w przyszłym tygodniu KRRiT. Obecnie trwa selekcja kandydatów - z 71 osób KRRiT zakwalifikuje do rozmów 30.

Zgodnie z regulaminem konkursu po weryfikacji formalnej (sprawdzanie kompletności dokumentów kandydatów), która wyłoniła 71 osób - (42 kandydują do RN TVP, 43 - do RN Polskiego Radia, 14 stara się o miejsce w obu radach) następuje etap oceny merytorycznej, po którym odbędą się rozmowy kwalifikacyjne.

Do rozmów stanie po 15 kandydatów do każdej z rad nadzorczych.

"Właśnie jesteśmy w trakcie drugiego etapu, czyli badania i oceny merytorycznej dokumentów, które nadesłali kandydaci. To były 42 osoby do telewizji i 43 do radia, także wiele z tych osób trzeba teraz, niestety, pożegnać. Mówię niestety, bo wśród tych kandydatów jest bardzo wiele interesujących i ciekawych osób z dużym dorobkiem albo naukowym, albo dziennikarskim, albo menedżerskim, tak że to jest trudny wybór" - powiedział w piątek PAP przewodniczący KRRiT Jan Dworak.

Pytany o kryteria oceny kandydatów odparł, że na podstawie przesłanych dokumentów pod uwagę brane są: doświadczenie zawodowe, znajomość mediów, ze szczególnym uwzględnieniem mediów publicznych i list intencyjny kandydatów.

Przesłuchania finałowych 30 osób mają się rozpocząć w drugiej połowie przyszłego tygodnia. Dworak podtrzymuje wcześniejsze zapowiedzi, że nowe Rady Nadzorcze w TVP i Polskim Radiu uda się wyłonić na przełomie grudnia i stycznia.

"W międzyczasie nam się wydawało, że to się może potoczyć trochę szybciej. Okazuje się jednak, że aby rzetelnie przeprowadzić konkurs, trzeba na to poświęcić wiele czasu. Jest to kilkaset stron dokumentów, które trzeba przejrzeć. Każdy z kandydatów dostarczył nam pokaźną teczkę" - powiedział Dworak.

Zapewnił, że nowe rady nadzorcze znane będą najpóźniej w styczniu 2011 r.

Wszystkich kandydatów do rad nadzorczych zgłosiły uczelnie akademickie, które zyskały taką kompetencję po znowelizowaniu ustawy o rtv. Po rozmowach kwalifikacyjnych KRRiT musi wybrać po pięciu członków RN TVP i PR. W sumie rady będą liczyć siedmiu członków - do każdej z nich po jednym kandydacie wskażą dodatkowo ministrowie: kultury oraz skarbu państwa.

Jednocześnie trwa też konkurs na członków rad nadzorczych regionalnych rozgłośni Polskiego Radia. W tym przypadku uczelnie akademickie nadesłały 185 kandydatów. (PAP)

js/ bno/ gma/

Tagi: tvp, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz