Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W Radomiu powstanie pierwsze w regionie prywatne centrum onkologii

0
Podziel się:

Do końca 2014 r. ma zakończyć się budowa Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej.
Zdaniem inwestora będzie to największa tego typu placówka w regionie. W placówce będzie szpital
zabiegowy i centrum diagnostyczne oraz ośrodki radioterapii i chemioterapii.

Do końca 2014 r. ma zakończyć się budowa Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej. Zdaniem inwestora będzie to największa tego typu placówka w regionie. W placówce będzie szpital zabiegowy i centrum diagnostyczne oraz ośrodki radioterapii i chemioterapii.

Do końca tego roku ma być wybudowany szpital zabiegowy z 38 łóżkami zwykłymi i 5 - na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. Powstanie także centrum diagnostyczne.

Będąca inwestorem spółka Okimo Invest szacuje koszt tego przedsięwzięcia na ok. 25 mln zł. W drugim etapie, którego realizacja ma kosztować ok. 50-60 mln zł, powstanie ośrodek radioterapii i oddział chemioterapii. Mają być one gotowe do końca 2014 roku.

Jak poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej jeden z udziałowców dr hab. Igal Mor, pod koniec roku Centrum rozpocznie starania o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, by pacjenci mogli być leczeni za darmo. "Nie wyobrażam sobie komercyjnego leczenia chorych ze schorzeniami onkologicznymi. Wykluczam takie rozwiązanie" - stwierdził Mor.

Placówka będzie się mieścić w radomskiej dzielnicy Wacyn. W odrestaurowanym pałacyku z początku XX w. ma znajdować się m.in. oddział chemioterapii. W dwóch nowo wybudowanych budynkach ma być ulokowany szpital i ośrodek radioterapii. W Centrum ma pracować ponad 300 osób, z czego 230 to personel medyczny: lekarze, pielęgniarki, technicy radiologiczni. Inwestor zakłada, że będą to głównie osoby pochodzące z Radomia i okolic.

Centrum nie zamierza konkurować z miejscowymi szpitalami, ale chce z nimi współpracować. "Chcemy uzupełnić lukę w diagnostyce i leczeniu onkologicznym na południu Mazowsza" - stwierdził Mor.

Teraz mieszkańcy regionu radomskiego ze schorzeniami nowotworowymi najczęściej leczą się w Warszawie lub Kielcach. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu działa też oddział onkologiczny z 42 łóżkami. Lecznica prowadzi tzw. chemioterapię dzienną.

Według inwestora, powołującego się na dane Centrum Onkologii w Warszawie, co roku na schorzenia nowotworowe zapada 1500 mieszkańców powiatu radomskiego, a umiera z tego powodu 500 osób.(PAP)

ilp/ bos/ mow/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)