Notowania

pap
27.01.2014 13:37

W Radomiu zostanie wprowadzona karta dla rodzin wielodzietnych

W Radomiu, na przełomie maja i czerwca, ma być wprowadzona specjalna Karta Rodzina Plus, uprawniająca rodziny wielodzietne do ulg, np. przy korzystaniu z placówek kultury czy obiektów sportowych. W poniedziałek radomscy radni wyrazili zgodę na wdrożenie programu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W Radomiu, na przełomie maja i czerwca, ma być wprowadzona specjalna Karta Rodzina Plus, uprawniająca rodziny wielodzietne do ulg, np. przy korzystaniu z placówek kultury czy obiektów sportowych. W poniedziałek radomscy radni wyrazili zgodę na wdrożenie programu. *

Z karty będą mogły skorzystać rodziny z Radomia, z co najmniej trojgiem dzieci. Ulgi przysługiwać będą także rodzinom zastępczym, członkom rodzinnych domów dziecka oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego.

Jak mówiła podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej w Radomiu wiceprezydent miasta Anna Kwiecień, w najbliższym czasie miasto opracuje pełny katalog ulg.

Do programu mają przystąpić m.in. miejskie placówki kultury i sportu. Miasto liczy także na współpracę z podmiotami komercyjnymi, np. z kinami.

Program ma zacząć funkcjonować na przełomie maja i czerwca.

W Radomiu mieszka 8 tys. rodzin wielodzietnych. W konsultacjach społecznych związanych z wprowadzeniem karty wzięło udział 376 osób. Najwięcej osób było zainteresowanych ulgami w komunikacji miejskiej, w mniejszym stopniu - tańszymi biletami do teatru lub na basen. Specjalne karty dla rodzin wielodzietnych obowiązują w ponad 150 gminach.

Rząd zamierza ustanowić ogólnopolską Kartę Dużych Rodzin. Miałaby ona być uzupełnieniem ulg lokalnych. Po wprowadzeniu ogólnopolskiej karty rodziny wielodzietne będą mogły m.in. liczyć na tańsze przejazdy kolejowe, tańsze bilety do muzeów, bezpłatny wstęp do parków narodowych. (PAP)

ilp/ bno/

Tagi: pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz