Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jerzy Malczyk
|

W Rosji rozbił się myśliwiec, piloci nie żyją

0
Podziel się:

Samolot należał do korporacji MiG. Do wypadku doszło w czasie lotu doświadczalnego.

W Rosji rozbił się myśliwiec, piloci nie żyją
(Pajx/Wikipedia)
bEUgxPgB

Myśliwiec pokładowy MiG-29KUB rozbił się w obwodzie astrachańskim, na południu Rosji - poinformowało Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej. Przyczyny katastrofy nie są znane.

MiG-29KUB roztrzaskał się o godz. 16.43 czasu moskiewskiego (14.43 czasu polskiego), 43 km od miasta Achtubińsk. Obaj piloci nie zdążyli się katapultować. Na ziemi nikt nie ucierpiał - maszyna runęła na pole uprawne.

Samolot należał do korporacji MiG. Do wypadku doszło w czasie lotu doświadczalnego.

bEUgxPgD

Rozbity MiG-29KUB był przeznaczony dla sił zbrojnych Indii. Miał stacjonować na lotniskowcu Admirał Floty Związku Radzieckiego S.G. Gorszkow, zakupionym przez ten kraj. Okręt ma być przekazany stronie indyjskiej w 2012 roku.

Z myślą o tym lotniskowcu Indie zamówiły 16 maszyn - 14 MiG-29K i 4 MiG-29KUB. MiG-29K, to wersja pokładowa myśliwca MiG-29. Natomiast MiG-29KUB jest szkolno-bojową wersją MiG-29K.

MiG-29K został zmodernizowany w stosunku do myśliwców bazujących na lądzie. Ma składane skrzydła i został wyposażony w system uzupełniania i przekazywania paliwa w locie. Pierwszy seryjny MiG-29KUB został oblatany w marcu 2008 roku.

To nie pierwsza katastrofa myśliwca MiG w ostatnich miesiącach. W listopadzie 2010 roku w Permskim Kraju, na Uralu, rozbił się MiG-31. Piloci zdołali się katapultować. We wrześniu 2010 roku na Białorusi wypadkowi uległ MiG-29. Piloci ponieśli śmierć.

bEUgxPgJ
bEUgxPhe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)