Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Rządowym Centrum Bezpieczeństwa trwa spotkanie ws. grypy

0
Podziel się

W Rządowym Centrum Bezpieczeństwa w piątek rano odbywa się spotkanie w
sprawie zagrożenia grypą. Ma ono związek z sytuacją na Ukrainie - dowiedziała się PAP w Głównym
Inspektoracie Sanitarnym.

bEhNSRqZ

W Rządowym Centrum Bezpieczeństwa w piątek rano odbywa się spotkanie w sprawie zagrożenia grypą. Ma ono związek z sytuacją na Ukrainie - dowiedziała się PAP w Głównym Inspektoracie Sanitarnym.

Jak poinformował PAP Tomasz Miszczak z GIS, polskie służby sanitarne monitorują sytuację na granicach. "Jesteśmy w stałym kontakcie z ukraińskimi służbami. Osoby przekraczające granicę z Ukrainą są informowane o zagrożeniu grypą oraz o tym, jak się przed nią chronić. Podróżni przyjeżdżający do Polski w przypadku wystąpienia objawów grypopodobnych powinni zgłaszać się do lekarza pierwszego kontaktu, który podejmie decyzję odnośnie dalszego postępowania" - podkreślił Miszczak.

Dodał, że w pierwszych dniach listopada granice polsko-ukraińską będzie przekraczało wielu podróżnych udających się na groby bliskich.

bEhNSRrb

Na Ukrainie rozpoczęła się epidemia grypy A/H1N1 - oświadczył w piątek tamtejszy minister zdrowia Wasyl Kniziewicz. "Według wstępnych ustaleń Ukraina weszła w światową strefę pandemii grypy A/H1N1" - powiedział.

Kniziewicz zapowiedział kwarantannę w placówkach oświatowych i zaapelował do mieszkańców Ukrainy o unikanie przebywania w miejscach publicznych. (PAP)

pro/ pz/ gma/

bEhNSRrC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)