Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Rzeszowie Polonusi będą uczyć się polskich tańców

0
Podziel się

Polonusi z 16 krajów świata przybywają w
niedzielę do Rzeszowa, aby wziąć udział w zajęciach
czteroletniego Polonijnego Studium Choreograficznego, które
rozpoczynają się w poniedziałek.

bEhBWJfp

Polonusi z 16 krajów świata przybywają w niedzielę do Rzeszowa, aby wziąć udział w zajęciach czteroletniego Polonijnego Studium Choreograficznego, które rozpoczynają się w poniedziałek.

Uczestnikami studium są przede wszystkim kierownicy i opiekunowie polonijnych zespołów folklorystycznych oraz byli tancerze z tych zespołów, którzy chcą założyć następne formacje.

W tym roku w zajęciach weźmie udział 86 przedstawicieli Polonii z USA, Kanady, Australii, z krajów dawnego ZSRR i Europy Zachodniej. Spośród nich 30 osób rozpoczyna pierwszy rok, a 20 kończy już studium. Zajęcia odbywają się zawsze w lipcu, przez trzy tygodnie. W tym roku potrwają do 24 lipca.

bEhBWJfr

Przez cztery lata nauki, w ciągu 824 godzin zajęć Polacy zza granicy poznają choreografię pięciu tańców narodowych - poloneza, mazura, krakowiaka, kujawiaka i oberka oraz tańce z różnych regionów Polski. W czasie kursów oprócz zajęć praktycznych odbywają się także zajęcia z rytmiki, wiadomości o strojach i muzyce, dydaktyki, obrzędów i zwyczajów, etnografii i in.

Na zakończenie każdego roku uczestnicy muszą uzyskać zaliczenie z zajęć. Natomiast na zakończenie czteroletniej nauki odbywa się obrona pracy dyplomowej, w skład której wchodzi m.in. egzamin praktyczny z wylosowanych tańców regionalnych i tańców narodowych. Ukończenie studium daje uprawnienia choreograficzne.

Organizatorem studium jest Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" w Rzeszowie. (PAP)

api/ ala/

bEhBWJfS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)