Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Rzymie skonfiskowano 500 tys. ton nielegalnych towarów z Chin

0
Podziel się:

Aż 500 tys. ton ubrań i akcesoriów, sprowadzonych nielegalnie z Chin,
skonfiskowała w sobotę na peryferiach Rzymu włoska policja. To jeden z największych jej sukcesów w
walce z plagą "podróbek" i podziemnego handlu.

bECuPDlx

Aż 500 tys. ton ubrań i akcesoriów, sprowadzonych nielegalnie z Chin, skonfiskowała w sobotę na peryferiach Rzymu włoska policja. To jeden z największych jej sukcesów w walce z plagą "podróbek" i podziemnego handlu.

Ogromne ilości ubrań, futer, butów, okularów słonecznych i innych akcesoriów, a także zabawek znaleziono w ośmiu magazynach w dzielnicy Prenestino. Wszystko przygotowane było do następnego etapu przestępczego procederu - umieszczenia fałszywych włoskich etykietek, między innymi znanych firm.

Obroty firmy, sprowadzającej nielegalnie te artykuły szacuje się na miliony euro. Dwóm jej właścicielom - Chińczykom postawiono zarzut przemytu.

bECuPDlz

Podkreśla się, że na trop przestępstwa policjanci wpadli zupełnie przypadkowo. Wszystko rozpoczęło się od rutynowej kontroli chińskich imigrantów, starających się o prawo pobytu. I właśnie to zaprowadziło policjantów i urzędników imigracyjnych do gigantycznego, pilnie strzeżonego i otoczonego drutem kolczastym chińskiego "miasteczka handlowego". (PAP)

sw/ ap/

bECuPDma
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)