Notowania

sejm
10.02.2010 19:18

W Sejmie powołano podkomisję ds. przywrócenia ulg dla studentów

W Sejmie Komisja Finansów Publicznych i Komisja Infrastruktury powołała podkomisję, która zajmie się obywatelskim projektem ustawy przywracającej 49-proc. ulgę dla studentów i uczniów na przejazdy komunikacją publiczną.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W Sejmie Komisja Finansów Publicznych i Komisja Infrastruktury powołała podkomisję, która zajmie się obywatelskim projektem ustawy przywracającej 49-proc. ulgę dla studentów i uczniów na przejazdy komunikacją publiczną. *

"To dobra wiadomość, że Sejm będzie prowadził dalsze prace nad ustawą, ale z drugiej strony smuci fakt, że nastąpiło to dopiero po 237 dniach od pierwszego czytania" - powiedział w środę PAP Marcin Mastalerek, pełnomocnik komitetu "Przywracamy ulgi dla studentów", który złożył projekt ustawy u marszałka Sejmu w marcu 2009 r.

Zgodnie z projektem, uczniowie i studenci będą mieli prawo do 49-proc. ulgi na bilety jednorazowe i miesięczne przy przejazdach PKP (pociągi osobowe, pospieszne i ekspresowe) i PKS (w komunikacji zwykłej i przyspieszonej).

Ulgę na przejazdy PKP i PKS dla uczniów i studentów obniżono w 2001 r. z 50 do 37 proc. za rządów koalicji SLD-PSL. Teraz z 49-proc. zniżki na przejazdy PKS i PKP (bez ekspresów) mogą korzystać tylko te osoby, które kupią imienne bilety miesięczne. Pozostali mają prawo tylko do 37-proc. ulgi.(PAP)

nno/ hes/ mhr/

Tagi: sejm, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz