Notowania

wiadomości
30.08.2011 16:30

W środę mija termin składania ofert na zakup udziałów w Presspublice

Inwestorzy mają czas do środy na składanie ofert ws. kupna udziałów w Presspublice, wydawcy m.in. dziennika "Rzeczpospolita". Spółka Gremi Media zapewnia, że taka oferta wpłynie do Przedsiębiorstwa Wydawniczego "Rzeczpospolita", właściciela tych udziałów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Inwestorzy mają czas do środy na składanie ofert ws. kupna udziałów w Presspublice, wydawcy m.in. dziennika "Rzeczpospolita". Spółka Gremi Media zapewnia, że taka oferta wpłynie do Przedsiębiorstwa Wydawniczego "Rzeczpospolita", właściciela tych udziałów.

PWR zaprosiło inwestorów 12 sierpnia do negocjacji w sprawie sprzedaży udziałów w spółce Presspublica, stanowiących około 49 proc. kapitału zakładowego. Oferty wstępne można składać do środy, do godz. 12.

"Przygotowujemy ofertę i na pewno do jutra do godziny 12 zostanie ona złożona" - powiedział we wtorek PAP doradca Gremi Media Jarosław Knap.

W połowie lipca spółka Gremi Media, należąca do krakowskiego przedsiębiorcy Grzegorza Hajdarowicza, złożyła list intencyjny w resorcie skarbu z propozycją rozpoczęcia rozmów o należących do Skarbu Państwa udziałach w Presspublice.

Wcześniej, na początku lipca, Gremi Media poinformowała, że kupiła spółkę Mecom Poland, która jest właścicielem 51,01 proc. udziałów w Presspublice. Pozostałe 49 proc. ma Przedsiębiorstwo Wydawnicze "Rzeczpospolita", które jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa. Mecom - sprzedając spółkę Mecom Poland - nie musiał proponować Skarbowi Państwa pierwokupu swoich udziałów w Presspublice.

Hajdarowicz zapłaci funduszowi Mecom 80 mln zł za udziały w Presspublice. Transakcja zostanie zamknięta dopiero po akceptacji UOKiK. Nowy właściciel liczy, że Urząd wyda zgodę pod koniec wakacji. MSP zapowiedziało wcześniej, że negocjacje ws. sprzedaży udziałów Skarbu Państwa odbędą się równolegle z pracami UOKiK.

Na 60,5 mln zł wyceniano wartość należących do Skarbu Państwa 49 proc. udziałów w Presspublice - podał w sierpniu Presserwis, powołując się na informacje Ryszarda Głowacza, ówczesnego wiceprzewodniczącego rady nadzorczej PWR.

Presspublica to wydawca m.in. dziennika "Rzeczpospolita" (sprzedaż miesięczna około 140 tys. egz.), gazety "Parkiet" (sprzedaż około 9 tys.), tygodnika "Uważam Rze" (sprzedaż około 130 tys.).

Grupa Gremi jest od prawie dwóch lat właścicielem tygodnika "Przekrój" i miesięcznika "Sukces". Za pierwsze cztery miesiące tego roku strata spółki wyniosła 8 mln 587 tys. zł. Przychody grupy w 2010 roku osiągnęły 220,9 mln zł, a zysk 8,1 mln zł. (PAP)

dol/ amac/ mag/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz