Notowania

komorowski
15.03.2010 13:14

W środę możliwa debata Sikorski-Komorowski

# dochodzi wypowiedź szefowej klubu PiS Grażyny Gęsickiej #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi wypowiedź szefowej klubu PiS Grażyny Gęsickiej #

15.03. Warszawa (PAP) - Szef klubu PO Grzegorz Schetyna zaprosił Radosława Sikorskiego i Bronisława Komorowskiego do debaty prawyborczej - poinformował rzecznik klubu Andrzej Halicki. Dodał, że jeśli obaj zgodzą się na taką formułę - debata odbędzie się w środę o godz. 17 w Sejmie.

Halicki powiedział w poniedziałek dziennikarzom w Sejmie, że kandydaci nie potwierdzili jeszcze udziału w debacie w tym terminie. Jak ocenił, Schetyna - jako szef klubu - powinien być gospodarzem takiej debaty; debata miałaby się odbyć w Sali Kolumnowej Sejmu

Wiceszef PO Waldy Dzikowski powiedział PAP, że środowe posiedzenie klubu PO to bardzo dobra formuła dla debaty Komorowski-Sikorski. "Dyskusja na forum klubu PO, z udziałem posłów i senatorów, jest dobrym pomysłem" - ocenił. Jak jednak dodał, wszystko zależy od decyzji kandydatów.

Szefowej klubu PiS Grażynie Gęsickiej nie podoba się pomysł zorganizowania debaty pomiędzy kandydatami PO w Sejmie. "Takie debaty powinny mieć charakter wewnątrzpartyjnych imprez i powinny się odbywać w pomieszczeniach PO. Nie należy wiązać ich z Sejmem czy Senatem, czy innymi instytucjami państwowymi. Równie dobrze można wyobrazić sobie taką debatę na posiedzeniu Rady Ministrów. Uważam, że to jest całkowicie niestosowne" - podkreśliła Gęsicka w rozmowie z dziennikarzami.

W jej opinii, parlament nie powinien być używany do gry wyborczej, a "kluby zbierają się po to, aby prowadzić prace parlamentarne". "Tymczasem dwaj panowie mają dyskutować o wyborach i przedstawiać siebie jako najlepszych kandydatów" - powiedziała posłanka PiS.

Komorowski i Sikorski odbyli już jedną bezpośrednią debatę - w Katowicach, podczas zjazdu Młodych Demokratów, młodzieżówki PO. Wówczas szef dyplomacji zaproponował marszałkowi kolejną debatę w telewizji (potem ponowił tę propozycję we wpisie na Twitterze). Komorowski wystosował do Sikorskiego - w formie listu otwartego - ofertę odbycia otwartej, publicznej debaty w obecności mediów, ale "na gruncie Platformy". W piątek Komorowski powiedział, że debata powinna odbyć się na forum klubu parlamentarnego PO

Premier Donald Tusk, pytany o możliwość publicznej debaty Bronisława Komorowskiego z Radosławem Sikorskim ocenił, że im więcej "przyzwoitej konkurencji", tym lepiej. Spodziewa się też, że Komorowski wyrazi ostatecznie zgodę na debatę telewizyjną. "Uważam, że im bardziej byłaby ta nasza kampania w prawyborach otwarta i taka w atmosferze konkurencji - przyzwoitej, ale konkurencji - tym lepiej" - powiedział Tusk. (PAP)

mrr/ ajg/ la/ jra/

Tagi: komorowski, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz