Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W styczniu ruszy autobusowe połączenie Łodzi z lotniskiem w Modlinie

0
Podziel się:

Od 17 stycznia uruchomione zostanie autobusowe połączenie między Łodzią a
lotniskiem w Modlinie koło Warszawy. Autobusy będą jeździć trzy razy dziennie przez cały tydzień.
Trasa prowadzić będzie z Łodzi Kaliskiej przez Warszawę Młociny na lotnisko w Modlinie.

bECiitSd

Od 17 stycznia uruchomione zostanie autobusowe połączenie między Łodzią a lotniskiem w Modlinie koło Warszawy. Autobusy będą jeździć trzy razy dziennie przez cały tydzień. Trasa prowadzić będzie z Łodzi Kaliskiej przez Warszawę Młociny na lotnisko w Modlinie.

Autobusy mają jeździć autostradą A2, a czas przejazdu całej trasy szacuje się na ok. 2,5 godz.

Zdaniem Tomasza Sadowskiego z firmy ModlinBus, obsługującej połączenie, "propozycja jest ciekawą alternatywą dla przejazdu koleją czy samochodem, bo podróż nie trwa długo i odbywa się bez przesiadek".

bECiitSf

Dodał, że w przyszłości firma chciałaby zwiększyć częstotliwość kursowania autobusów. Pojazdy obsługujące nową trasę będą wyposażone w darmowy dostęp do bezprzewodowego internetu, klimatyzację i skórzane, rozkładane fotele. Pierwszy z nich na trasę wyruszy 17 stycznia.

Port lotniczy w Modlinie uruchomiono w lipcu 2012 roku, ale już po kilku miesiącach, pod koniec grudnia, został zamknięty w związku z problemami z nawierzchnią pasa startowego. Samoloty powróciły na to lotnisko dopiero we wrześniu 2013 roku.

Z Modlina lata irlandzki przewoźnik Ryanair, który oferuje w sezonie zimowym połączenia z 17 portami lotniczymi w Europie. Port obsługuje średnio 24 loty dziennie i ok. 4 tys. pasażerów. W ciągu roku lotnisko planuje obsłużyć ponad 1,5 mln podróżnych. (PAP)

jaw/ pad/

bECiitSG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)