Notowania

zamieszki w syrii
05.08.2011 18:10

W Syrii siły rządowe znów strzelają do demonstrantów

Co najmniej 10 demonstrantów zostało zabitych przez syryjskie siły bezpieczeństwa pod Damaszkiem i w Himsie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Co najmniej 10 demonstrantów zostało zabitych przez syryjskie siły bezpieczeństwa pod Damaszkiem i w Himsie - poinformował szef Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka Rami Abdel Rahman.*

_ - Dziesięć osób zostało zabitych, a wiele innych odniosło obrażenia, gdy siły bezpieczeństwa otworzyły ogień, by rozpędzić manifestantów pod Damaszkiem i w Himsie _ - oznajmił.

- _ Siedem osób zginęło w Irbinie (pod Damaszkiem), jedna w Maadamii (także pod Damaszkiem), a dwie w Himsie _ - poinformował.

Wcześniej szef Syryjskiej Ligi Praw Człowieka Abdel Karim Rihaui mówił o czterech zabitych i wielu rannych w Irbinie.

Oprócz tego _ 20 osób odniosło obrażenia, w tym siedem poważne, gdy siły bezpieczeństwa otworzyły ogień do manifestantów, którzy wychodzili z meczetu w dzielnicy Ter Maala _ w Himsie - dodał Rahman.

Protestujący domagali się odejścia reżimu prezydenta Baszara el-Asada. Demonstracje odbywały się w Damaszku i okolicach oraz w centralnej prowincji Hims, a także w południowych prowincjach Dei ez-Zor i Dara oraz Al-Kamiszli na północy - poinformowali działacze praw człowieka.

Trwa rozpoczęty w niedzielę atak sił rządowych na Hamę, zajętą w znacznej części przez powstańców. Dotychczas zginęło w wyniku tej ofensywy co najmniej 100 osób - informują organizacje obrony praw człowieka.

_ - Ludzie są zarzynani na ulicach jak owce. Sam widziałem, jak wiozący warzywa chłopiec na motorze został przejechany przez czołg _ - powiedział przez telefon jeden z mieszkańców Hamy.

Hama, która stanowi ośrodek syryjskiego powstania, jest ostrzeliwana od sześciu dni. _ Jeśli ktoś zostanie ranny, zawiezienie go do szpitala jest niemal niemożliwe _ - powiedział przez telefon jeden z mieszkańców.

Więcej o sytuacji Syrii w wiadomościach w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t87694.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/przelom;w;syrii;asad;spelnia;jedno;z;zadan;demonstrantow,126,0,886142.html) Asad pęka: Twórzcie partie, ale nieuzbrojone Prezydent Syrii Baszar el-Asad podpisał dekret zezwalający na działalność w kraju wielu partii politycznych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/251/t153851.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/syria;sily;rzadowe;strzelaja;do;demonstrantow,61,0,885309.html) Gęsty dym nad miastem. Są zabici i ranni Siły bezpieczeństwa atakowały wczoraj, w kolejnym dniu ramadanu, świętego miesiąca muzułmanów, przeciwników prezydenta Baszara el-Asada.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t45434.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nie;bedzie;rezolucji;rady;bezpieczenstwa;onz;w;sprawie;syrii,15,0,885263.html) Rosja i Chiny paraliżują prace innych państw? Na razie nie będzie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ potępiającej akty przemocy syryjskiego reżimu.
Tagi: zamieszki w syrii, syria, demonstracja, ofiary, zabici, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz