Notowania

syria
04.07.2012 17:11

"W Syrii załamanie reżimu jest coraz bliższe"

- Stanie po stronie reżimu Asada nie ma sensu - stwierdził brytyjski minister spraw zagranicznych William Hague

Podziel się
Dodaj komentarz
(U.S. Department of State/PD/wikimedia)

Brytyjski minister spraw zagranicznych William Hague oświadczył, że Rosja powinna zrozumieć, iż stawanie po stronie prezydenta Syrii Baszara el-Asada jest bezcelowe w sytuacji, gdy Zachód stara się zakończyć kryzys w Syrii.

- _ Rosja musi zrozumieć, że w Syrii jest coraz bliższe załamanie reżimu _ - powiedział Hague po spotkaniu z szefem francuskiego MSZ Laurentem Fabiusem w Paryżu. - _ Stanie po stronie reżimu Asada nie ma sensu _ - dodał. Podkreślił, że reżim w Damaszku _ jest przegrany i potępiony _.

W podobnym tonie wypowiedział się francuski minister, który zaznaczył, że _ rosyjscy koledzy powinni zrozumieć, iż popierając potępiany reżim coraz bardziej ryzykują utratą wpływów, które mogliby mieć w tej części świata _.

Według Fabiusa na _ morderczy _ - jak to określił - reżim Asada ma być wywierana _ wszelka możliwa presja _. _ Jesteśmy w trakcie prac nad rozszerzeniem sankcji _ - wskazał.

Nieco wcześniej rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Siergiej Riabkow zdementował informacje, jakoby Rosja prowadziła z USA rozmowy na temat przyszłości Asada.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/132/212100.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;blokuje;rezolucje;onz;w;sprawie;syrii,130,0,1067138.html) *Rosja blokuje rezolucję ONZ w sprawie Syrii * Projekt rezolucji przewiduje wysłanie do Syrii 30 nieuzbrojonych obserwatorów wojskowych.

Dziennik _ Kommiersant _ napisał w środę, powołując się na dobrze poinformowane źródła w kręgach dyplomatycznych, że państwa zachodnie, głównie USA, przekonują Rosję, by udzieliła azylu politycznego prezydentowi Syrii, lecz Moskwa na razie nie decyduje się na to. Niemniej - jak twierdzi rosyjska gazeta - eksperci nie wykluczają możliwości takiego rozwiązania syryjskiego kryzysu. Według _ Kommiersanta _sam prezydent Asad dał do zrozumienia, że nie odrzuca wariantu dobrowolnego odejścia ze stanowiska.

W Syrii od marca 2011 roku trwa powstanie przeciwko reżimowi Baszara el-Asada. Dotychczas zginęło kilkanaście tysięcy osób. Rosja wraz z Chinami uważa, że wybór własnej przyszłości należy zostawić samym Syryjczykom, natomiast Zachód domaga się bezwarunkowego ustąpienia Asada, któremu zarzuca krwawe tłumienie rewolty.

Czytaj więcej o sytuacji w Syrii w serwisie Money.pl
Rosja i USA zdecydują o przyszłości tego kraju? Rosyjskie władze stanowczo zaprzeczają medialnym doniesieniom.
Może dalej masakrować, Rosjanie go obronią Rosjanie nie ustępują i twardo bronią krwawego dyktatora. Zarabiają na nim setki milionów dolarów.
Giną dzieci, a obserwatorzy siedzą bezradni Tylko wczoraj siły rządowe wierne prezydentowi Baszarowi el-Asadowi zabiły 83 osoby.
Tagi: syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz