Notowania

podwyżki
12.03.2010 14:12

W szpitalu psychiatrycznym w Olsztynie porozumienie ws. podwyżek

17 spośród 18 lekarzy, którzy z powodów finansowych przestali od 1 marca pracować w szpitalu psychiatrycznym w Olsztynie, podpisało w piątek porozumienia z dyrekcją. Od 1 maja lekarze dostaną 1 tys. zł brutto podwyżki.

Podziel się
Dodaj komentarz

*17 spośród 18 lekarzy, którzy z powodów finansowych przestali od 1 marca pracować w szpitalu psychiatrycznym w Olsztynie, podpisało w piątek porozumienia z dyrekcją. Od 1 maja lekarze dostaną 1 tys. zł brutto podwyżki. *

Decyzję o podpisaniu ugody w sprawie podwyżek potwierdzili PAP pełnomocnik lekarzy radca prawny Karol Siergiej i rzecznik Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie Andrzej Błaszczyk.

W myśl porozumienia, lekarze mają szansę na wzrost wynagrodzenia także w 2011 roku. Zgodnie z porozumieniem, gdy wpływy do warmińsko-mazurskiego oddziału z centrali NFZ będą wyższe, lekarze dostaną podwyżki co najmniej o taki wskaźnik.

Umowy o pracę z takimi zapisami podpisało 17 spośród 18 lekarzy i oni przyjdą do pracy w poniedziałek. Ugody nie podpisał tylko jeden z ordynatorów szpitala.

Od 1 marca w Wojewódzkim Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie pracowała tylko połowa lekarzy. 18 lekarzy z 34 zatrudnionych złożyło wypowiedzenia z powodu niskich wynagrodzeń. Lekarze żądali 1 tys. zł podwyżki wypłaconej od razu, natomiast dyrekcja proponowała podwyżkę 1 tys. zł, ale rozłożoną na 3 raty w ciągu całego obecnego roku. Negocjacje zakończyły się podpisaniem ugody na warunkach, jakich żądali lekarze.

Wcześniej dyrektor szpitala Jan Citko mówił PAP, że placówki nie stać na podwyżkę płac i, aby zwiększyć zarobki lekarzy, szpital będzie musiał wziąć kredyt.

Jak powiedział rzecznik szpitala Andrzej Błaszczyk teraz, gdy sprawa lekarzy została zakończona pozytywnie, żądania płacowe wysuwają inne grupy zawodowe: pielęgniarki, psychologowie i terapeuci. Na razie nie złożyli oni wypowiedzeń.(PAP)

ali/ malk/ abr/ mow/

Tagi: podwyżki, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz