Notowania

góry
12.05.2013 16:19

W Tatrach odkryto zwłoki dwóch turystów

Zdaniem policjantów ciała mogą pasować do zgłoszeń o zaginięciu osób z zeszłego roku. Jedno z nich dotyczyło obywatela Niemiec, drugie - Polaka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agnieszka Parkitna, licencja CC BY-SA 2.5)

Zwłoki dwóch turystów, którzy zginęli w Tatrach prawdopodobnie w zeszłym roku, odsłonił topniejący śnieg. Ciała znajdujące się w różnych rejonach gór zauważyli turyści i poinformowali o tym odpowiednie służby.

Jak poinformował PAP w niedzielę oficer dyżurny komendy powiatowej policji w Zakopanem Konrad Krzywicki, obydwa ciała odkryto w sobotę, ale z powodu złych warunków pogodowych jedno z nich przetransportowano do Zakopanego w niedzielę. Pierwsze z nich odkryto w rejonie Żółtej Turni, a drugie - Kopy Kondrackiej.

_ Zwłoki są zabezpieczone, ale z ich identyfikacją musimy poczekać na wyniki badań DNA, bowiem są one w stanie daleko posuniętego rozkładu _ - zaznaczył policjant.

Zdaniem policjantów ciała mogą pasować do zgłoszeń o zaginięciu osób z zeszłego roku. Jedno z nich dotyczyło obywatela Niemiec, drugie - Polaka.

Czytaj więcej w Money.pl
W Tatrach maleje zagrożenie lawinowe Tatrzański Park Narodowy informuje dziś, że w górach wszystkie szlaki turystyczne przykryte są śniegiem, a miejscami występują oblodzenia.
Polscy taternicy uratowani na Słowacji Akcja ratownicza w masywie Gerlacha trwała aż 17 godzin.
Szlak na Rysy zamknięty. Przez opady deszczu Na razie nie wiadomo, kiedy uszkodzony szlak zostanie naprawiony. W Tatrach nastał bowiem okres burz i ulewnych deszczy.
Tagi: góry, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz