Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Tatrach pogodna jesień

0
Podziel się

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są dobre, jedynie w części
reglowej po nocnych opadach deszczu szlaki są jeszcze mokre i śliskie - informuje w czwartek
Tatrzański Park Narodowy.

bEhJxGZh

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są dobre, jedynie w części reglowej po nocnych opadach deszczu szlaki są jeszcze mokre i śliskie - informuje w czwartek Tatrzański Park Narodowy.

Zdaniem synoptyków weekend w Tatrach będzie słoneczny i ciepły. W niedzielę termometry pod Giewontem pokażą nawet 23 stopnie Celsjusza.

Wrzesień i pierwsza połowa października to, jak co roku, najlepszy okres na wędrówki dla turystów pragnących w spokoju i ciszy podziwiać tatrzańską jesień. Niektóre szczyty jak np. Czerwone Wierchy czy Ornak o tej porze roku nabierają czerwonego zabarwienia. Dzieje się tak za sprawą przekwitania sita skuciny, którym szczyty są obficie porośnięte.

bEhJxGZj

W wyższych partiach Tatr na niektórych odcinkach szlaków występują utrudnienia w postaci osuwisk skalno-gruntowych, które powstały po opadach deszczu. W tych miejscach należy zachować szczególną ostrożność.

Wybierając się w góry należy zabrać ze sobą odpowiednie wysokie obuwie, ciepłe ubranie i kurtkę przeciwdeszczową. Trasę wycieczki należy dostosować do aktualnie panujących warunków, swoich możliwości i doświadczenia. Wyprawy należy planować tak, aby wrócić przed zmrokiem. Wieczory i poranki w Tatrach są bardzo zimne - mogą występować przymrozki i oblodzenia - ostrzegają ratownicy górscy. (PAP)

szb/ itm/

bEhJxGZK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)