Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W tym kraju rząd dotował papierosy, ale koniec "dobrego"

0
Podziel się

Kubańscy seniorzy nie będą już kupować używek po niższej cenie.

W tym kraju rząd dotował papierosy, ale koniec "dobrego"
(RyAwesome/CC/Flickr)
bEhqtLuJ

Kubańscy seniorzy nie będą już mogli korzystać z przywileju kupowania dotowanych przez państwo papierosów po niższej cenie. O decyzji rządu kubańskiego w tej sprawie informuje BBC.

Wszyscy Kubańczycy powyżej 55. roku życia mają prawo do nabycia czterech paczek papierosów miesięcznie za około 25 proc. zwykłej ceny. Ten przywilej zostanie im jednak odebrany we wrześniu.

W oświadczeniu opublikowanym w rządowym dzienniku _ Granma _ napisano, że jest to _ jeden ze stopniowo podejmowanych kroków zmierzających do wyeliminowania dotacji _. Jak podkreślono, papierosy _ nie należą do artykułów pierwszej potrzeby _. Niektórzy niepalący seniorzy kupowali przysługujące im tanie papierosy, a następnie odsprzedawali je nałogowcom, by nieco podreperować swoje budżety.

bEhqtLuL

_ - Jestem oburzona, bo to kolejna rzecz, jaką nam zabierają _ - powiedziała 64-letnia Angela Jimenez, która ma emeryturę o równowartości około 10 dolarów. Dodała, że będzie musiała rzucić palenie, bo nie stać jej na kupowanie papierosów po zwykłej cenie 0,33 dolara. W listopadzie ubiegłego roku skasowano na Kubie dotacje na groch i ziemniaki.

bEhqtLvm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)