Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W warszawskiej katedrze przygotowania do mszy i czuwania

0
Podziel się:

W warszawskiej archikatedrze św. Jana trwają przygotowania do nabożeństwa i
całonocnego czuwania przy trumnach z ciałami prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii. Na
razie nie można wchodzić do katedry.

bEJvLpud

W warszawskiej archikatedrze św. Jana trwają przygotowania do nabożeństwa i całonocnego czuwania przy trumnach z ciałami prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii. Na razie nie można wchodzić do katedry.

Ul. Świętojańską, od której prowadzi główne wejście do katedry św. Jana na warszawskiej Starówce, odgradza szpaler policjantów i strażników miejskich. Bocznych wejść pilnują funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu.

Jak powiedział PAP proboszcz katedry, ksiądz Bogdan Bartołd, wierni, którzy chcą pomodlić się przy trumnach, będą mogli wejść dopiero po mszy, głównym wejściem.

bEJvLpuf

"Trumny z ciałami prezydenta i jego małżonki zostaną ustawione przed głównym ołtarzem. Czuwanie rozpocznie się bezpośrednio po mszy, zaplanowanej na godz. 18 w sobotę i będzie trwało do 6.30 rano w niedzielę" - powiedział ksiądz Bartołd. Dodał, że "o 6.30 skończy się nawiedzanie, o 7.00 modlitwę pożegnalną poprowadzi metropolita warszawski, arcybiskup Kazimierz Nycz. Potem trumny z ciałami prezydenckiej pary zostaną wyprowadzone i przewiezione karawanami na lotnisko".

Proboszcz katedry św. Jana zaapelował, by oddawanie czci parze prezydenckiej odbywało się godnie, ale zarazem sprawnie, bo Lechowi i Marii Kaczyńskim cześć chce oddać bardzo wiele osób. "Prosimy, by poświęcać na modlitwę tylko krótką chwilę i pozwolić pomodlić się innym" - powiedział.(PAP)

brw/ awk/ malk/ mow/

bEJvLpuG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)