Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W weekend pogodnie i chłodno, nie powinno padać

0
Podziel się:

W weekend będzie pogodnie i chłodno, nie powinno padać. Warunki pogodowe
dla kierowców będą dobre, jedynie w rejonach podgórskich może być ślisko - poinformowała w piątek
dziennikarzy dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) Anna Nemec.

W weekend będzie pogodnie i chłodno, nie powinno padać. Warunki pogodowe dla kierowców będą dobre, jedynie w rejonach podgórskich może być ślisko - poinformowała w piątek dziennikarzy dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) Anna Nemec.

Według prognoz synoptyków IMGW, najbliższa sobota będzie dość pogodna. Szczególnie w woj. zachodnich i południowo-zachodnich będzie dużo słońca. "Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie umiarkowane. W ciągu dnia może przybywać chmur" - powiedziała Nemec.

W niedzielę, w dniu Wszystkich Świętych, na zachodzie nadal zachmurzenie będzie niewielkie, sporo chmur pojawi się jednak w woj. wschodnich.

Będzie chłodno - prognozowana maksymalna temperatura w sobotę to od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 7 stopni na zachodzie kraju.

"W niedzielę będzie trochę cieplej, szczególnie na Dolnym Śląsku. Niewykluczone, że w okolicach Wrocławia temperatura wzrośnie do 9-10 stopni Celsjusza; na pozostałym obszarze, szczególnie na Podlasiu, nadal będzie zimno, ok. 4 stopni" - mówiła Nemec.

W weekend nie powinno padać. Jedynie w sobotę na Suwalszczyźnie i na Podlasiu może wystąpić niewielki deszcz lub deszcz ze śniegiem. "O parasolach możemy zapomnieć. Jeśli wystąpią opady, będą one bardzo słabe i tylko w tych rejonach" - podkreśliła Nemec.

Temperatura w nocy z soboty na niedzielę uzależniona będzie od tego, czy wystąpią przejaśnienia i rozpogodzenia.

"W regionach, w których wystąpią rozpogodzenia, temperatura spadnie do minus 1, minus 2 stopni Celsjusza, w rejonach podgórskich nawet do minus 3 stopni. Tam, gdzie utrzyma się kołderka chmurowa, temperatura nie będzie tak znacznie spadała, nad ranem może być 0 stopni" - poinformowała Nemec.

Ci, którzy wybierają się na cmentarze samochodem, nie powinni obawiać się złych warunków pogodowych. "Jedynie w rejonach podgórskich, przy zbiornikach wodnych, będą tworzyły się nad ranem mgły i jeśli temperatura się obniży - mogą to być mgły marznące, powodujące osadzanie się szadzi. Wtedy będzie tam ślisko" - ostrzegła Nemec.(PAP)

agz/ hes/ mag/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)