Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W weekend w Częstochowie 6. Noc Kulturalna

0
Podziel się:

KKR) - Blisko 100 imprez kulturalnych w 35 miejscach złoży się na
tegoroczną edycję Nocy Kulturalnej, która już po raz szósty odbędzie się w nocy z soboty na
niedzielę w Częstochowie.

KKR) - Blisko 100 imprez kulturalnych w 35 miejscach złoży się na tegoroczną edycję Nocy Kulturalnej, która już po raz szósty odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę w Częstochowie.

O szczegółach planowanych atrakcji poinformowano podczas wtorkowej konferencji prasowej w Częstochowie. Imprezy będą się odbywać w instytucjach kultury, ale także w pubach, restauracjach, klubach oraz w plenerze. Jak podkreślali organizatorzy, co roku noc cieszy się ogromnym zainteresowaniem - z oferowanych propozycji korzysta kilkanaście tysięcy osób, często przyjezdnych.

"To niezwykle spotkanie wszystkich, którzy kochają kulturę" - podkreślił prezydent Częstochowy Tadeusz Wrona.

Program nocy jest bardzo różnorodny - od koncertów muzyki dawnej, czy przebojów musicalowych, przez spektakle teatralne, pokazy filmowe, wystawy, po pokazy: nieba w częstochowskim planetarium, sztuki garncarskiej, układania ikebany, czy warzenia piwa domowym sposobem.

W sumie częstochowianie będą mieli do wyboru 27 koncertów (podczas których wystąpi 41 zespołów), 5 imprez klubowych, 31 wystaw, 5 pokazów filmów, 6 spektakli, 4 imprezy dla dzieci, 4 spotkania i 9 innych projektów. Głównym organizatorem Nocy Kulturalnej jest Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater". Projekt dofinansowuje Urząd Miasta Częstochowy. (PAP)

lun/ woj/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)