Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wadowice: Obchody urodzin Jana Pawła II - przeniesione na 30 maja

0
Podziel się

Wtorkowe uroczystości 90. urodzin Jana Pawła II w Wadowicach odwołała w
poniedziałek burmistrz rodzinnego miasta Karola Wojtyły - Ewa Filipiak. Miasto zmaga się obecnie z
zagrożeniem powodzią. Wadowicki magistrat poinformował, że uroczystości zostaną przeniesione na 30
maja.

bEiJMdDp

Wtorkowe uroczystości 90. urodzin Jana Pawła II w Wadowicach odwołała w poniedziałek burmistrz rodzinnego miasta Karola Wojtyły - Ewa Filipiak. Miasto zmaga się obecnie z zagrożeniem powodzią. Wadowicki magistrat poinformował, że uroczystości zostaną przeniesione na 30 maja.

Na głównym rynku Wadowic nie będzie więc we wtorek mszy polowej, której przewodniczyć miał kardynał Stanisław Dziwisz. Po raz pierwszy od dziesięciu lat w dniu urodzin papieża Polaka nie zagrają strażackie orkiestry dęte z całego kraju w koncercie "W hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II". Strażacy uczestniczą w akcjach ratunkowych. Nie będzie także zlotu szkół imienia papieża.

Wadowice od dwóch dni zmagają się z zagrożeniem powodzią. Wylały rzeki: Choczenka, Dąbrówka i Kleczanka. Podtopionych jest wiele obszarów w mieście.

bEiJMdDr

Wadowice w tym roku nie mają szczęścia do papieskich uroczystości. Obchody rocznicy śmierci Jana Pawła II zostały przeniesione, gdyż 2 kwietnia przypadał Wielki Piątek. Z kolei uroczystość 10 kwietnia zdominowała katastrofa samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. (PAP)

szf/ pz/ gma/

bEiJMdDS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)