Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kamienica
29.09.2007 13:05

Wałbrzych:Zawaliła się dwukondygnacyjna kamienica

(dochodzą informację o zakończeniu akcji poszukiwawczej)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzą informację o zakończeniu akcji poszukiwawczej)

29.9.Wałbrzych (PAP) - Zakończyła się akcja poszukiwawcza w Wałbrzychu, gdzie w sobotę zawaliła się część dwukondygnacyjnej poniemieckiej kamienicy. Pies tropiący nikogo nie znalazł pod gruzem. Tuż po zawaleniu się ściany mieszkańcy budynku ewakuowali się sami. W wyniku wypadku nie została naruszona konstrukcja budynku.

Gruz przeszukiwał przez kilka godzin pies tropiący z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ostatecznie okazało się, że nikt nie ucierpiał z powodu zawalenia się ściany kamienicy.

W sumie w budynku mieszkało siedem rodzin; wszyscy zdołali bezpiecznie opuścić kamienicę. Istniała jednak obawa, że pod gruzami może znajdować się jakiś zbieracz złomu.

"Tuż obok budynku znajduje się stara hala i często złomiarze chodzą tam, aby zbierać złom" - mówił PAP w sobotę Krzysztof Gielsa, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu. Dodał, że najprawdopodobniej właśnie wycinanie konstrukcji metalowych z hali doprowadziło do zawalenia się części kamienicy, która przylegała do starej hali.

Najprawdopodobniej właściciele najbardziej zniszczonego mieszkania nie będą mogli do niego powrócić, nawet po remoncie kamienicy. (PAP)

umw/ par/

Tagi: kamienica, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz