Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
poznań
15.09.2007 12:23

Waldy Dzikowski: otworzę listę PO w Poznaniu

Poseł PO Waldy Dzikowski powiedział w sobotę w Gnieźnie PAP, że będzie otwierał listę kandydatów Platformy na posłów w Poznaniu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Poseł PO Waldy Dzikowski powiedział w sobotę w Gnieźnie PAP, że będzie otwierał listę kandydatów Platformy na posłów w Poznaniu. *

Odnosząc się do swojej rywalizacji z kandydatką PiS Zytą Gilowską - obecną wicepremier i minister finansów, Dzikowski ocenił, że poznaniacy "nie dadzą się nabrać na importowane gwiazdy".

"To będzie obrona Poznania, tak jak obrona Częstochowy. Tylko nie przed najazdem Szwedów, a przed najazdem z Lublina" - dodał, przypominając, że Gilowska pochodzi z Lubelskiego, a nie z Wielkopolski.

Poznaniacy - mówił Dzikowski w rozmowie z PAP przed rozpoczęciem konwencji wyborczej PO w Gnieźnie - będą głosować na osoby, które rzeczywiście działają w tym mieście i pracują dla jego dobra. "Nikt nie uwierzy, że przyjedzie wiceminister i w wolnych chwilach załatwi coś dla Poznania" - podkreślił poseł PO.

Komentując długie negocjacje władz PO na temat osoby otwierającej listę w Poznaniu, Dzikowski mówił: "nie szukamy gwiazd na nieboskłonie Polski; wolimy poszukać lokalnych, mocnych i wiarygodnych gwiazdeczek".

Władze PO przez pewien czas poszukiwały lidera, który mógłby otworzyć poznańską listę PO. Rozważano kandydaturę prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego, który jednak się na to nie zgodził. Według wielkopolskiego posła PO Adama Szejnfelda, poszukiwano także kandydata wśród sympatyków PO z kręgu profesorskiego.(PAP)

rpo/ zak/ ura/

Tagi: poznań, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz