Notowania

lech wałęsa
09.08.2011 16:57

Wałęsa pogodził się z "Solidarnością". Czuje się związkowcem

Były prezydent Lech Wałęsa zadeklarował po spotkaniu z kierownictwem NSZZ Solidarność, że będzie starał się wspierać działalność związku w obronie ludzi pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MEDEF/CC/Flickr)

*Były prezydent Lech Wałęsa zadeklarował po spotkaniu z kierownictwem NSZZ _ Solidarność _, że będzie starał się wspierać działalność związku w obronie ludzi pracy. *

Lider Solidarności Piotr Duda, podczas ponadgodzinnego spotkania z prezydium Komisji Krajowej NSZZ _ Solidarność _, które odbyło się w siedzibie związku, przekazał Wałęsie zaproszenie do udziału w uroczystościach z okazji 31. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Były prezydent nie zadeklarował jednak jasno, czy z niego skorzysta.

_ - W jakiś elementach - tak. Jak jednak wiecie i pamiętacie mnie z wcześniejszego działania - jestem człowiekiem czynu - akademie nie bawią mnie. Będę więc na wszystkich trudnych elementach pracy tego związku, a na tych łatwiejszych nie, dlatego, że splendorów, akademii miałem tak dużo, że zostawiam to innym _ - powiedział Wałęsa zapytany, czy weźmie udział 31 sierpnia w Gdańsku w obchodach rocznicy Sierpnia'80.

Mówił też dziennikarzom: _ - Dość dawno nie byłem w tym miejscu. Cieszę się, że zostałem zaproszony. Zawsze czułem i czuję się lekko ojcem tego związku. Przez wiele lat nauczyłem się być pierwszym. Trzeba było trochę czasu, aby nauczyć się być drugim, czy trzecim. Już ten czas upłynął _.

Dodał, że _ ma nadzieję na dobrą współpracę _ z _ Solidarnością _. _ - Liczę na to, że współpraca nasza będzie coraz lepsza. Jeszcze trochę sił mi pozostało, więc będziemy się spotykać już w pracy _ - podkreślił.

_ - To, co się dzieje w kraju w wielu miejscach nie budzi zadowolenia związkowców, a ja się czuję związkowcem, więc będę starał się maksymalnie wspierać działanie Solidarności tam, gdzie jest trudno i ciężko, gdzie trzeba porządkować, a czasami wymuszać porządkowanie _ - zaznaczył były prezydent.

Wałęsa zapytany, czy to nowy etap w jego relacjach z Solidarnością, odpowiedział:
_ - Chyba tak. Widać, że ta grupa działaczy chce pracować, oni mniej politykują, a ja też lubię pracować _.

Przyznał, że nie pamięta, kiedy ostatni raz był w siedzibie _ S _ w Gdańsku. - _ Nie liczę lat, ja mam 68. Gabinet trochę inny. Dziwiłem się, że przewodniczący nie ma kanapy. Taki biedniutki ten gabinecik, mój w tamtych czasach był jednak trochę bogatszy _ - powiedział.

Wałęsa krytykuje NSZZ "S". Dowiedz się więcej z Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/41/t74281.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/centrum;solidarnosci;bez;walesy;zrezygnowal,86,0,816470.html) Centrum Solidarności bez Wałęsy. Zrezygnował Były prezydent zrezygnował z zasiadania w radzie ECS w związku z wyborem Basila Kerskiego na szefa Centrum.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t75451.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/walesa;jestem;gotow;wspolpracowac;z;solidarnoscia,55,0,713527.html) Wałęsa: Jestem gotów współpracować z Solidarnością Pierwszy przewodniczący związku zaakceptował nowe władze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t87661.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/walesa;niech;duda;zwinie;sztandar;solidarnosci,172,0,703404.html) Wałęsa: Niech Duda zwinie sztandar Solidarności Były prezydent chce, by w miejsce _ Solidarności _powstał nowy związek.
Tagi: lech wałęsa, wałęsa, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz