Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
thatcher
08.04.2013 18:23

Wałęsa: Thatcher przyczyniła się do upadku komunizmu

Była brytyjska premier Margaret Thatcher była wielką postacią, "która przyczyniła się do upadku komunizmu" w Europie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Zmarła dziś była brytyjska premier Margaret Thatcher była wielką postacią, _ która przyczyniła się do upadku komunizmu _ w Europie - powiedział w rozmowie z agencją AFP były prezydent Lech Wałęsa._ _

_ - To była wielka postać, która wiele zrobiła dla świata, która przyczyniła się do upadku komunizmu w Polsce i Europie Wschodniej, wspólnie z (amerykańskim prezydentem) Ronaldem Reaganem, papieżem Janem Pawłem II i Solidarnością _ - zauważył. Historyczny przywódca Solidarności dodał, że _ modli się _ za zmarłą.

Była konserwatywna premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher zmarła w poniedziałek rano w Londynie w następstwie udaru; miała 87 lat. Stojąc na czele Partii Konserwatywnej, Margaret Thatcher szefową rządu była przez 11 lat; był to najdłuższy nieprzerwany okres urzędowania premiera w Wielkiej Brytanii od XIX wieku.

Czytaj więcej w Money.pl
"Lech Wałęsa był królem Polski" W 1989 roku był królem-robotnikiem, wokół którego kłębił się uniżony dwór inteligentów - ocenia Jan Rokita, autor książki _ Anatomia przypadku _.
Jest data premiery filmu "Wałęsa" Pierwszy pokaz filmu Andrzeja Wajdy zaplanowany został 23 września w Teatrze Wielkim w Warszawie.
Kopacz: W Sejmie wszyscy są równi Wałęsa powiedział, że homoseksualiści _ muszą wiedzieć, że są mniejszością i do mniejszych rzeczy się przystosować. _
Tagi: thatcher, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz