Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Walka z głodem. Papież Franciszek: To światowy skandal

0
Podziel się:

- Nie możemy odwrócić głowy w drugą stronę i udawać, że ten problem nie istnieje - powiedział w przesłaniu wideo w związku z kampanią Caritas na rzecz walki z głodem.

Walka z głodem. Papież Franciszek: To światowy skandal
(Donatella Giagnori / EIDON/REPORTER)
bEErDPBx

_ - Nie możemy odwrócić głowy w drugą stronę i udawać, że ten problem nie istnieje _ - powiedział w przesłaniu wideo w związku z kampanią Caritas na rzecz walki z głodem.

_ - Żywność, którą dysponuje świat, wystarczyłaby, by nakarmić wszystkich _ - podkreślił papież w orędziu._ - Zachęcam wszystkie instytucje na świecie, cały Kościół i każdego z osobna jako jedną rodzinę ludzką do tego, by udzielić głosu wszystkim osobom, które w ciszy cierpią z powodu głodu, aby stał się on wołaniem zdolnym wstrząsnąć światem _ - zaapelował Franciszek.

Mówił też: _ - Przypowieść o rozmnożeniu chleba i ryb uczy nas, że jeśli jest wola, to, co mamy, nie kończy się, a wręcz jest tego w nadmiarze i nie można tego zmarnować _. Franciszek wezwał do podjęcia starań o to, by wszyscy mieli dostęp do pożywienia, co - jak zauważył - jest _ prawem danym przez Boga _.

bEErDPBz

_ - Z chrześcijańską miłością dzielmy się tym, co mamy, z tymi, którzy muszą stawiać czoła licznym przeszkodom, by zaspokoić tak podstawową potrzebę, i jednocześnie stańmy się głosicielami prawdziwej współpracy z ubogimi, by dzięki swojej i naszej pracy mogli godnie żyć _ - prosił papież.

Wyraził przekonanie, że kampania Caritas jest zarazem zachętą dla wszystkich, by byli bardziej świadomi dokonywanych przez siebie wyborów dotyczących żywienia. Jak przypomniał, często prowadzą one do marnowania jedzenia i złego wykorzystywania jego zasobów.

W opinii papieża należy przestać myśleć, że wybory podejmowane przez pojedynczych ludzi nie mają wpływu na życie tych, którzy daleko bądź blisko odczuwają głód.

_ - Proszę was z całego serca, by wesprzeć Caritas w tej szlachetnej inicjatywie, by działać jak jedna rodzina, zaangażowana na rzecz zapewnienia jedzenia wszystkim _ - mówił Franciszek. Modlił się o _ łaskę zobaczenia świata, w którym nikt nigdy nie będzie już musiał umrzeć z głodu _.

bEErDPBF

Oficjalnie kampania Caritas Internationalis pod hasłem _ Jedna rodzina ludzka - żywność dla wszystkich _ zostanie zainaugurowana we wtorek w Rzymie.

Czytaj więcej w Money.pl

bEErDPCa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)