Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Walki w Syrii. Dziesiątki ofiar po ataku na kwaterę główną policji

0
Podziel się

Uzbrojeni w automaty Kałasznikowa, małe pistolety maszynowe i ładunki wybuchowe rebelianci odcięli dwie drogi prowadzące do kompleksu.

Walki w Syrii. Dziesiątki ofiar po ataku na kwaterę główną policji
(PAP/EPA/SHAAM MEWS NETWORK)
bDnmUDBx

Atak rebeliantów na kwaterę główną lojalnej wobec prezydenta Baszara el-Asada policji w Damaszku pozostawił dziesiątki ofiar po obu stronach - poinformował przedstawiciel syryjskiej opozycji, przywoływany przez Reutera.

Uzbrojeni w automaty Kałasznikowa, małe pistolety maszynowe i ładunki wybuchowe rebelianci odcięli dwie drogi prowadzące do kompleksu, położonego w centralnej dzielnicy Qanawat, i dokonali ataku około godziny 13.45 - powiedział Abu Rateb, który rozmawiał z agencją Reuters przez telefon.

_ - Na miejsce przybyły trzy wozy patrolowe i zostały trafione przez bomby przydrożne w okolicy Bab Sreidży. Widziałem trzy ciała w jednym samochodzie. Inni mówili, że kilkudziesięciu członków służb bezpieczeństwa i Szabbihy (milicji prezydenta Baszara el-Asada) leżało martwych lub rannych wzdłuż ulicy Chalida ibn al-Walida, zanim zabrały ich karetki _ - relacjonował.

bDnmUDBz

_ - Kwatera główna jest ciemna i wygląda na opuszczoną _ - dodał Abu Rateb. Inny przywoływany przez Reutera działacz opozycji syryjskiej podał, że rebelianci zdołali przebić się do silnie ufortyfikowanego kompleksu i przechwycili broń, po czym się wycofali. Starcia trwały około godziny.

Reuter dodaje, że odkąd syryjskie władze zakazały pracy na terenie Syrii dziennikarzom niezależnych mediów, weryfikacja podobnych informacji jest bardzo trudna.

Czytaj więcej o sytuacji w Syrii w Money.pl
Samobójczy zamach. Nie żyje minister obrony Do zamachu doszło w czasie, gdy w kilku dzielnicach stolicy toczą się walki między wojskami rządowymi a Wolną Armią Syryjską.
"Osaczony wilk" sięgnie po gaz musztardowy? W latach 80. XX wieku ZSRR pomagał Syrii w produkcji broni chemicznej.
Walki w stolicy. Wojsko bombarduje dzielnicę Syryjskie siły rządowe wznowiły w poniedziałek bombardowanie dzielnicy Tadamon w Damaszku.
bDnmUDCa
Źródło:
KOMENTARZE
(0)