Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wandale uszkodzili pomnik Jana Pawła II w Sosnowcu

0
Podziel się:

Nieustaleni dotychczas sprawcy uszkodzili w
nocy z soboty na niedzielę pomnik Jana Pawła II stojący na Placu
Papieskim w Sosnowcu - poinformował PAP w niedzielę rzecznik
sosnowieckiej policji podkomisarz Grzegorz Wierzbicki.

Nieustaleni dotychczas sprawcy uszkodzili w nocy z soboty na niedzielę pomnik Jana Pawła II stojący na Placu Papieskim w Sosnowcu - poinformował PAP w niedzielę rzecznik sosnowieckiej policji podkomisarz Grzegorz Wierzbicki.

Wandale oderwali od monumentu krzyż razem z fragmentem ręki Ojca Świętego. Uszkodzona figura jest wykonana z masy żywicznej. Została ustawiona na placu do czasu kiedy zastąpi ją pomnik z brązu - ma tam stanąć duży betonowy podest w kształcie barki, a na nim figura Jana Pawła II o wysokości ok. 4,5 metra. Informację o zniszczeniach przekazał policji rano anonimowy mężczyzna.

Według podkom. Wierzbickiego, sprawcom grozi kara od 3 miesięcy do pięciu lat więzienia.

Pomnik papieża stoi na placu, na którym w 1999 roku Jan Paweł II spotkał się z ponad 300 tys. wiernych. Krótko po śmierci papieża radni oficjalnie nadali placowi imię Jana Pawła II, ale mieszkańcy miasta od dawna nazywali go papieskim. Przed kilkoma laty stanął tam 12 metrowy krzyż, a później wykonany z masy żywicznej pomnik Ojca Świętego. Co roku 14 czerwca - w rocznicę wizyty papieża - na plac przychodzą tłumy ludzi. (PAP)

kon/ bba/

wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)