Notowania

wiadomości
22.07.2011 11:22

Warmińsko-mazurskie: 1 mln zł strat po nawałnicy w Rozogach

# dochodzi informacja o wniosku wojewody w sprawie zasiłków dla potrzebujących #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi informacja o wniosku wojewody w sprawie zasiłków dla potrzebujących #

22.07. Olsztyn (PAP) - Jeden mln zł wyniosły straty po nawałnicy, jaka przetoczyła się w środę nad gminą Rozogi w powiecie szczycieńskim (Warmińsko-mazurskie). Wichura uszkodziła 91 budynków, w tym 46 mieszkalnych. Mieszkańcy Rozóg wciąż nie mają prądu.

Wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski zwrócił się do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o 270 tys. zł. na zasiłki celowe. Mają one zostać wypłacone 45 rodzinom poszkodowanym w nawałnicy. W zależności od strat, jakie poczyniła nawałnica w gospodarstwach i potrzeb osób poszkodowanych, mogą oni dostać do 6 tys. zł.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka wojewody Edyta Wrotek, poszkodowani mogą liczyć również na wsparcie psychologów z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szczytnie.

W czwartek inspektorzy nadzoru budowlanego i urzędnicy urzędu gminy w Rozogach szacowali szkody i oceniali, czy uszkodzone budynki nadają się do zamieszkania.

Nawałnica uszkodziła 46 budynków mieszkalnych i 42 gospodarcze oraz trzy należące do gminy, w tym budynki urzędu gminy i przepompowni ścieków. W powiecie szczycieńskim energetycy wciąż usuwają awarie prądu.

Prądu nie mają także mieszkańcy mazurskiej części regionu. Po wichurze, jaka przeszła w czwartek wieczorem, bez prądu pozostaje ok. 3 tys. odbiorców z okolic Ełku, Giżycka, Olecka. Część awarii już usunięto, po nawałnicach w czwartek wieczorem prądu nie miało jeszcze 17 tysięcy odbiorców. (PAP)

ali/ itm/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz