Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warmińsko-mazurskie: 77 mln zł kosztowała przebudowa drogi koło Pisza

0
Podziel się:

77 mln zł kosztowała przebudowa drogi wojewódzkiej nr 667 na odcinku z Nowej
Wsi Ełckiej do Białej Piskiej (warmińsko-mazurskie). To jedna z największych inwestycji drogowych
na Mazurach - podało biuro prasowe warmińsko-mazurskiego urzędu marszałkowskiego.

bEshaZAl

77 mln zł kosztowała przebudowa drogi wojewódzkiej nr 667 na odcinku z Nowej Wsi Ełckiej do Białej Piskiej (warmińsko-mazurskie). To jedna z największych inwestycji drogowych na Mazurach - podało biuro prasowe warmińsko-mazurskiego urzędu marszałkowskiego.

W piątek w Białej Piskiej oficjalnie zakończono remont trasy.

Inwestycja była współfinansowana unijną dotacją, która wyniosła 54 mln zł.

bEshaZAn

Wykonawcą generalnego remontu na blisko 28-kilometrowym odcinku trasy nr 667 było konsorcjum firm, których liderem jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Piszu. Droga wymagała generalnego remontu, gdyż nawierzchnia była w złym stanie, jezdnia wąska a niektóre zakręty niebezpieczne.

Oprócz położenia nowej nawierzchni i wzmocnienia konstrukcji drogi, zbudowano 9,5 kilometra chodników, 2 kilometry ścieżek pieszych i rowerowych, parking w Białej Piskiej, przebudowano 26 zatok autobusowych i tyle samo skrzyżowań, a także cztery mosty.

Jak podało biuro prasowe urzędu marszałkowskiego, wkrótce ogłoszone zostaną wyniki przetargu na wykonawcę trasy z Działdowa do Lidzbarka Welskiego. Inwestycja polegać będzie głównie na modernizacji istniejącej drogi, jednak w okolicach Lidzbarka trasa zyska nowy przebieg z mostem na rzece Wel. Koszt prac budowlanych szacowany jest na około 114 mln złotych, z czego unijne dofinansowanie wynosi 108 mln zł.

W tym roku na Warmii i Mazurach oddano do użytku ponad 46 kilometrów zmodernizowanych dróg wojewódzkich oraz 30 kilometrów chodników. Przebudowano także 128 skrzyżowań i 20 mostów. Obecnie prace budowlane trwają na ponad 290 kilometrach tras wojewódzkich na Warmii i Mazurach. (PAP)

bEshaZAt

ali/ mki/

bEshaZAO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)