Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Warmińsko-Mazurskie: Izba rolnicza nie sprzedała pałacu w Klewkach

0
Podziel się:

Z powodu zbyt niskiej ceny zarząd Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej
odrzucił jedyną ofertę, jaka wpłynęła w przetargu na sprzedaż XIX-wiecznego pałacu w Klewkach.
Zabytek w najbliższych dniach zostanie ponownie wystawiony na sprzedaż.

bEEebNNN

Z powodu zbyt niskiej ceny zarząd Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej odrzucił jedyną ofertę, jaka wpłynęła w przetargu na sprzedaż XIX-wiecznego pałacu w Klewkach. Zabytek w najbliższych dniach zostanie ponownie wystawiony na sprzedaż.

Jak poinformował w piątek PAP dyrektor biura Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej Jacek Kuczajowski, rolniczy samorząd w ciągu tygodnia rozpisze kolejny przetarg. Zgodnie z decyzją zarządu cena minimalna za pałac o powierzchni ponad 1 tys. m kw. i parku zajmującego ponad 4 ha została ustalona na 1 mln zł.

Pałac ponad 10 lat temu przekazała Izbie Rolniczej na siedzibę Agencja Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa. Po przejęciu zabytku wyremontowano więźbę dachową, a potem w budynku dokonywano tylko drobnych napraw. Rolniczego samorządu nie stać na gruntowny remont, szacowany na ok. 5 mln zł. Dlatego próbuje sprzedać nieruchomość.

bEEebNNP

Neorenesansowy pałac w Klewkach zbudowano prawdopodobnie w 1801 roku, a ok. 1861 roku przebudowano. Po wojnie dawny majątek ziemski - położony nad kanałem łączącym jeziora Klebarskie i Linowskie - przejął państwowy zakład rolny. Obecnie obiekt stoi opuszczony i nie jest udostępniany do zwiedzania turystom.

Wieś Klewki w gminie Purda istnieje od XIV wieku. Nazwa miejscowości stała się powszechnie znana w 2001 roku po sejmowym wystąpieniu Andrzeja Leppera, który - powołując się na swojego informatora - pytał o talibów rzekomo lądujących w Klewkach.(PAP)

mbo/ mki/ ura/

bEEebNOq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)