Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warmińsko-Mazurskie: Odblaski z wizerunkiem JP II dla dzieci i seniorów

0
Podziel się

Odblaski z wizerunkiem Jana Pawła II otrzymali we wtorek mieszkańcy
podolsztyńskiej wsi Bartąg. Światełka rozdawali po wieczornej mszy w parafialnym kościele komendant
warmińsko-mazurskiej policji Józef Gdański i krajowy duszpasterz kierowców ks. Marian Midura.

bEraMmZh

Odblaski z wizerunkiem Jana Pawła II otrzymali we wtorek mieszkańcy podolsztyńskiej wsi Bartąg. Światełka rozdawali po wieczornej mszy w parafialnym kościele komendant warmińsko-mazurskiej policji Józef Gdański i krajowy duszpasterz kierowców ks. Marian Midura.

Była to inauguracja akcji prowadzonej przez warmińsko-mazurską policję, zatytułowanej "Cała Polska widzi odblask Warmii i Mazur".

Odblaski, mające formę okrągłych znaczków, przedstawiają wizerunek Jana Pawła II. Napis widniejący na znaczku brzmi "Kierujmy się miłością na drodze". Kilkadziesiąt światełek przekazano we wtorek dzieciom i seniorom, uczestniczącym w wieczornym nabożeństwie w bartąskim kościele.

bEraMmZj

Komendant wojewódzki policji Józef Gdański powiedział PAP, że w tym roku policja chce zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo starszych osób, poruszających się po wiejskich drogach.

"Październik i listopad to miesiące, w których każdego roku na drogach Warmii i Mazur traci życie 40 pieszych i rowerzystów, potrąconych przez samochody. Na Warmii i Mazurach jest najwięcej w Polsce krętych, wąskich i nieoświetlonych dróg, poza tym sieć tych dróg jest słaba, więc piesi muszą pokonywać często spore odległości, by dojść do przystanku autobusowego albo do domu" - powiedział Gdański.

Podkreślił, że "gdy piesi noszą odblaski, to dają sobie i kierowcom szansę na to, by byli oni wcześniej zauważeni na drodze".

Krajowy duszpasterz kierowców ks. Marian Midura wyjaśnił, iż pomysł umieszczenia wizerunku Jana Pawła II na odblaskach, wziął się stąd, że od 2005 r. Jan Paweł II jest patronem Krajowego Duszpasterstwa Kierowców i sam dużo podróżował. "Zachętą, zwłaszcza dla starszych osób, jest to, że światełka te są poświęcone, najważniejszą sprawą jest to, by je nosić" - dodał. (PAP)

bEraMmZp

ali/ pz/

bEraMmZK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)