Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
droga
19.06.2006 23:59

Warmińsko-Mazurskie: Odblokowana droga krajowa nr 16

(dochodzi informacja o odblokowaniu drogi)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzi informacja o odblokowaniu drogi)

19.6.Olsztyn (PAP) - Policja odblokowała drogę krajową nr 16, nieprzejezdną w poniedziałek przez wiele godzin, po wypadku ciężarówki przewożącej substancje toksyczne. Do wypadku doszło na odcinku między Biskupcem a Wrocikowem. Nikt nie został ranny.

Od godz. 17.30 na trasie nr 16, prowadzącej nad Wielkie Jeziora Mazurskie, tworzyły się wielokilometrowe korki. Utrudnienia trwały do zakończenia akcji neutralizacji niebezpiecznych substancji przez specjalistyczną jednostkę straży pożarnej.

W wyniku wypadku, jak poinformowała PAP rzeczniczka warmińsko- mazurskiej straży pożarnej, Małgorzata Szmidt-Jeżewska, z cysterny przewożącej nitropropanol, wyciekło około 100 litrów tej substrancji - żrącej i palnej. Nitropropanol nie dostał się do gruntu, a zanieczyścił jedynie część ładunkową ciężarówki.

Z ustaleń policji wynika, że wypadek spowodował kierowca busa, który na skrzyżowaniu wymusił pierwszeństwo przejazdu przed zbliżającą się ciężarówką z nitropropanolem. Próbując uniknąć wypadku, prowadzący ciężarówkę zaczął gwałtownie hamować i pojazd wywrócił się. (PAP)

sos/ mki/

Tagi: droga, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz