Notowania

pociąg
10.12.2010 16:46

Warmińsko-Mazurskie: Pociąg Szczecin-Olsztyn ruszył w dalszą trasę

# dochodzi informacja, że pociąg ruszył w dalszą trasę #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi informacja, że pociąg ruszył w dalszą trasę #

10.12. Olsztyn (PAP) - Pociąg pospieszny relacji Szczecin-Olsztyn z blisko 300 pasażerami, unieruchomiony po upadku drzewa na trasie kolejowej pod Morągiem, wyruszył z niemal trzygodzinnym opóźnieniem w dalszą podróż - poinformował dyżurny ruchu PKP w Olsztynie.

Według st. kpt. Piotra Wlazłowskiego ze straży pożarnej w Ostródzie, do wypadku doszło ok. godz. 13.30 na trasie kolejowej w pobliżu Dobrocina, 7 km od Morąga. Przewrócone pod ciężarem śniegu drzewo upadło na przejeżdżający pociąg pospieszny relacji Szczecin-Olsztyn. Nikt nie został ranny, ale konary uszkodziły pantograf lokomotywy, służący do pobierania prądu z napowietrznej sieci trakcyjnej.

Strażacy usunęli drzewo, ale na czas akcji PKP musiało wyłączyć zasilanie trakcji, więc pasażerowie marzli w wagonach. Jak poinformował PAP dyżurny ruchu PKP w Olsztynie, na miejsce wypadku wysłano zastępczą lokomotywę i po godz. 16.15 skład wyruszył w dalszą podróż do Olsztyna.

Pociąg ze Szczecina, który zgodnie z rozkładem powinien dojechać do Olsztyna o godz. 14.02, ma obecnie blisko 3 godziny opóźnienia.

Jednocześnie PKP informuje, że na jednotorowej trasie Olsztyn-Elbląg, gdzie doszło do wypadku, należy spodziewać się w piątek znacznych opóźnień innych pociągów. (PAP)

mbo/ abr/

Tagi: pociąg, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz