Notowania

paliwa
26.02.2009 11:57

Warmińsko-mazurskie: Samorząd kupi policji paliwo, bo nie chce rezygnować z patroli

Miasto Ełk zapłaci za paliwo do policyjnych radiowozów, bo nie chce rezygnować z patroli na ulicach - poinformował PAP zastępca prezydenta Ełku Artur Urbański.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Miasto Ełk zapłaci za paliwo do policyjnych radiowozów, bo nie chce rezygnować z patroli na ulicach - poinformował PAP zastępca prezydenta Ełku Artur Urbański. *

Jak wyjaśnił, chodzi o patrole oddziałów prewencji z Olsztyna, które są oddelegowywane do Ełku i udzielają wsparcia miejscowej policji.

"Nasi mieszkańcy przyzwyczaili się do ich widoku na ulicach, mamy dokładne raporty pokazujące, jak wielkim wsparciem są one dla naszej komendy, dlatego nie chcemy z nich rezygnować" - powiedział PAP Urbański.

Patrole prewencji z Olsztyna od lat wspierały ełcką policję. Dotąd na mocy porozumienia z policją samorząd finansował delegowanym patrolom z Olsztyna jedynie wyżywienie i noclegi w Ełku. O tym, że policji nie stać na paliwo i w związku z tym patrole mogą przestać przyjeżdżać, poinformował prezydenta Ełku komendant powiatowy.

"W związku z ograniczeniem budżetu policji musimy ograniczać wydatki, także na paliwo. Dlatego jasno mówimy samorządom, że gdy chcą dodatkowego wsparcia naszych oddziałów prewencji, muszą uczestniczyć w ich finansowaniu" - potwierdziła PAP rzecznik prasowa warmińsko-mazurskiej policji Anna Siwek.

Samorząd Ełku wyliczył, że zakup paliwa do dodatkowych radiowozów będzie kosztował ok. 1,2 tys zł miesięcznie. Na wsparcie policji takimi środkami zgodzili się już radni.

"Nie wiemy jeszcze, w jaki sposób przekażemy te pieniądze policji, ale jesteśmy zgodni, że za taką kwotę nie warto ryzykować zmniejszenia stanu bezpieczeństwa w mieście" - powiedział Urbański i dodał, że dokładne procedury przekazania policji pieniędzy na paliwo będą znane w ciągu kilku najbliższych dni, tak by "nie było przerwy w stacjonowaniu w mieście patroli prewencji".

Ponadto, samorząd Ełku przekaże miejscowej policji 120 tys. zł na modernizację i zakup sprzętu.

Jak powiedziała PAP Siwek, warmińsko-mazurska policja zawarła dotąd umowy z dziesięcioma samorządami na zakup sprzętu, modernizację, remonty. I tak samorząd Elbląga przekaże policji 100 tys. zł na zakupy komputerów i oprogramowania, a powiat olsztyński opłaci 8 tys. zł za abonament do telefonów komórkowych dzielnicowych. (PAP)

jwo/ itm/ jbr/

Tagi: paliwa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz