Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warmińsko-Mazurskie: Utrudnienia w ruchu kolejowym po wypadku w Kozłowie

0
Podziel się

Do soboty mogą potrwać utrudnienia w ruchu kolejowym na trasie
Nidzica-Działdowo związane z naprawą sieci trakcyjnej, uszkodzonej po wypadku w Kozłowie
(Warmińsko-Mazurskie). W piątek rano pociąg z Olsztyna do Bielska-Białej zderzył się tam z
ciężarówką.

bErZeRnp

Do soboty mogą potrwać utrudnienia w ruchu kolejowym na trasie Nidzica-Działdowo związane z naprawą sieci trakcyjnej, uszkodzonej po wypadku w Kozłowie (Warmińsko-Mazurskie). W piątek rano pociąg z Olsztyna do Bielska-Białej zderzył się tam z ciężarówką.

Jak poinformował PAP rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej Krzysztof Pardo, w piątek rano na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Kozłowie ciężarówka przewożąca słomę wjechała pod pociąg Intercity "Kormoran" relacji Olsztyn-Bielsko-Biała. W wypadku nie ucierpiał nikt z pasażerów i obsługi pociągu.

Kierowca ciężarówki wyszedł z kabiny o własnych siłach i został przewieziony do szpitala na obserwację. W wyniku zderzenia doszło do pożaru ładunku na naczepie samochodu, który został szybko ugaszony przez strażaków.

bErZeRnr

Mirosław Siemieniec z biura prasowego PKP PLK powiedział PAP, że nie wiadomo dlaczego kierowca - mimo dobrej widoczności - nie zatrzymał się przed znakiem "stop" i wjechał na przejazd kolejowy.

Jak dodał, ok. 100 pasażerów, którzy podróżowali "Kormoranem", zostało dowiezionych autobusami do Działdowa, gdzie podstawiono zastępczy pociąg do Bielska-Białej.

Siemieniec poinformował również, że w wyniku wypadku został uszkodzony słup i sieć trakcyjna. Służby techniczne oceniły wstępnie, że naprawa potrwa do soboty.

Do tego czasu przewozy regionalne zapewnią pasażerom komunikację zastępczą pomiędzy Działdowem a Nidzicą. Pociągi dalekobieżne mają jeździć przez Iławę, co może wydłużyć podróż o ok. 60 minut. (PAP)

bErZeRnx

mbo/ bno/

bErZeRnS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)