Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Warmińsko-Mazurskie: Większość urzędów nie zmienia godzin pracy

0
Podziel się:

Większość głównych urzędów w woj. warmińsko-mazurskim nie zmienia godzin
pracy w okresie okołoświątecznym. Krócej niż w typowe dni robocze będą obsługiwani w Wigilię i
sylwestra klienci olsztyńskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego.

Większość głównych urzędów w woj. warmińsko-mazurskim nie zmienia godzin pracy w okresie okołoświątecznym. Krócej niż w typowe dni robocze będą obsługiwani w Wigilię i sylwestra klienci olsztyńskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka wojewody warmińsko-mazurskiego Edyta Wrotek, w okresie przedświątecznym oraz między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem nie zmieniają się godziny pracy urzędu wojewódzkiego.

W Wigilię i sylwestra - jak z każdy wtorek - oddziały paszportów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie oraz jego delegatur w Ełku i Elblągu będą otwarte w godz. 7.40-15, a terenowe punkty paszportowe w Bartoszycach i Giżycku od godz. 10 do 13.

Jak zastrzegają urzędnicy, w sylwestra opłaty paszportowe w gotówce będą przyjmowane w kasie tylko do godziny 12. Potem będzie to możliwe jedynie za pomocą kart płatniczych.

W okresie okołoświątecznym nie zmieniają się godziny pracy Urzędu Miasta w Olsztynie i podległych mu jednostek. Biuro Obsługi Klienta olsztyńskiego magistratu oraz referat dowodów osobistych i ewidencji ludności będzie czynny w godz. 7.30-15.30. W Wydziale Komunikacji w Wigilię i sylwestra sprawy związane z rejestracja pojazdów i wydawaniem praw jazdy można będzie załatwiać w godz. 7.30-15.15.

Jak powiedziała PAP Aneta Szpaderska z biura prasowego ratusza, ze względu na urlopy obsada urzędników w tych dniach będzie nieco mniejsza, ale nie powinno wpłynąć to na jakość obsługi. "Z naszych doświadczeń wynika, że w Wigilię i sylwestra po godz. 12 petenci pojawiają się incydentalnie" - oceniła.

Nie zmieniają się też godziny pracy Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, który w Wigilię i sylwestra ma być czynny od 7.30 do 15.30.

Skrócenie godzin pracy w związku z okresem świątecznym i noworocznym zapowiedział natomiast Urząd Skarbowy w Olsztynie. W Wigilię i sylwestra klienci będą obsługiwani w godz. 7.15-15.15, a nie jak zwykle we wtorki do godz. 18. Jednocześnie do godz. 18 przedłużono godziny pracy w poniedziałki 23 i 30 grudnia.

W dniach poprzedzających Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok skracają się też godziny obsługi placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W Wigilię i sylwestra klienci będą obsługiwani do godziny 12, potem będą mogli składać wnioski i dokumenty ubezpieczeniowe jedynie za pomocą urzędomatu. Tylko w placówkach, w których nie ma dostępu do takiego urządzenia, urzędnicy będą obsługiwać klientów do godz. 15. (PAP)

mbo/ malk/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)