Notowania

wiadomości
30.08.2011 20:29

Warmińsko-mazurskie: Zarejestrowano 11 komitetów w wyborach do Senatu

11 komitetów w wyborach do Senatu zarejestrowały we wtorek do godz. 18 okręgowe komisje wyborcze w Olsztynie i Elblągu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*11 komitetów w wyborach do Senatu zarejestrowały we wtorek do godz. 18 okręgowe komisje wyborcze w Olsztynie i Elblągu. *

W okręgu nr 86 (olsztyński) zarejestrowano w wyborach do Senatu: kandydata SLD Janusza Lorenza (b. wojewoda olsztyński i b. senator), PO Ryszarda Góreckiego (obecny senator i były rektor Uniwersytetu warmińsko-mazurskiego) i PiS Selima Chazbijewicza (potomek Tatarów, profesor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego).

W okręgu nr 87 (ełcki) komisja zarejestrowała: kandydata PSL Krzysztofa Hećmana (burmistrz Kętrzyna), Komitet Wyborczy Wiesława Domiana, kandydata Unii Prezydentów Obywatele do Senatu Piotra Gajewskiego, Komitet Wyborczy Bogdana Borkowskiego (popierany przez PiS, adwokat, pełnomocnik rodziny Olewników), kandydata PO Marka Konopkę (obecny senator)i Komitet Wyborczy Obywatel z Mazur w Ponadpartyjnym Senacie Stanisława Tołwińskiego (prezes Aeroklubu Krainy Jezior).

W okręgu nr 84 (elbląski) i 85 (iławski) komisja zarejestrowała kandydatów PSL. Z Elbląga startuje radny sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego Jan Bobek a z iławskiego wiceminister kultury Piotr Żuchowski.

Jak wynika z informacji przekazanej przez okręgową komisję wyborczą w Elblągu, kandydaci PiS, PO i SLD zostali zgłoszeni a rejestracja nastąpi we wtorek wieczorem.

Z PO do Senatu w okręgu iławskim startuje Stanisław Gorczyca a z Elbląga b. poseł SLD Witold Gintowt-Dziewałtowski.

Kandydatem PiS do Senatu w okręgu elbląskim jest ponownie senator Sławomir Sadowski a w okręgu iławskim kandyduje historyk, b. pracownik IPN Jan Żaryn.

Z SLD kandyduje w okręgu elbląskim lekarz i b. radny miejski Sławomir Kula, w okręgu iławskim - b. burmistrz Ostródy Jan Nosewicz.(PAP)

ali/ mbo/ la/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz