Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Warszawa: 137 kibiców Lazio Rzym zatrzymanych przez policję

0
Podziel się:

137 kibiców klubu Lazio Rzym to bilans zatrzymań, do których doszło w
Warszawie przed meczem Legii Warszawa z tą włoską drużyną w ramach Ligi Europejskiej -
poinformowała w czwartek PAP Komenda Stołeczna Policji.

bEEEnUJh

137 kibiców klubu Lazio Rzym to bilans zatrzymań, do których doszło w Warszawie przed meczem Legii Warszawa z tą włoską drużyną w ramach Ligi Europejskiej - poinformowała w czwartek PAP Komenda Stołeczna Policji.

120 włoskich kibiców zostało zatrzymanych w czwartek po południu w centrum Warszawy nieopodal ul. Marszałkowskiej. "Gdy zobaczyli radiowozy zaczęli zachowywać się agresywnie. W stronę policjantów poleciały butelki, kamienie i kosze śmietnikowe. Niektórzy zaczęli zakładać kominiarki" - powiedział PAP rzecznik stołecznej policji st. asp. Mariusz Mrozek.

Grupę 17 kolejnych włoskich kibiców, którzy przyjechali na mecz z Legią, zatrzymano już w środę w nocy przed jednym z warszawskich hoteli, gdzie doszło do awantury. Na miejscu zabezpieczono przedmioty (noże, siekierę i kastety), które zatrzymani mężczyźni zaczęli rozrzucać na widok policjantów. "Będziemy analizować monitoring miejski i hotelowy w celu ustalenia, do kogo dokładnie należały te przedmioty" - powiedział Mrozek.

bEEEnUJj

Zatrzymani obywatele Włoch zostali przewiezieni na komisariaty, gdzie zostaną przysłuchani w obecności tłumaczy. Na razie nie wiadomo, ilu osobom zostaną postawione zarzuty.

Policjanci, z którymi rozmawiała PAP, wskazują na potrzebę zmian prawa zmierzającego do rozszerzenia możliwości stosowania zakazów stadionowych. "Warto byłoby rozpatrzyć takie zmiany w ustawie, które pozwoliłyby na działania wyprzedzające. Chodzi o to, aby zakazami stadionowymi mogły być karane nie tylko osoby dopuszczające się łamania prawa na samych stadionach, ale także te, które w zorganizowanych grupach w drodze na mecz łamią prawo" - powiedział Mrozek.

Po meczu w Rzymie, gdzie 19 września Legia grała mecz z Lazio, włoska prasa podała bilans niepokojów wywołanych przez polskich pseudokibiców: 20 zatrzymanych, ranny jeden policjant i jeden kibic. Według gazet do włoskiej stolicy przyjechało 8 tys. fanów Legii. (PAP)

gdyj/ bno/

bEEEnUJK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)