Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warszawa: Do sądu trafiły pierwsze wnioski ws. włoskich kibiców

0
Podziel się

#
dochodzi informacja o skierowaniu pierwszych wniosków do sądu
#

bEpEWCGJ

# dochodzi informacja o skierowaniu pierwszych wniosków do sądu #

29.11. Warszawa (PAP) - Do sądu trafiły pierwsze wnioski o ukaranie kibiców klubu Lazio Rzym zatrzymanych w Warszawie przed meczem z Legią Warszawa. 10 spośród 149 osób odpowie za zakłócanie porządku publicznego - poinformowała w piątek PAP stołeczna policja.

Za zakłócanie spokoju i porządku publicznego, w tym także za czyny o charakterze chuligańskim, kodeks wykroczeń przewiduje areszt, ograniczenie wolności albo grzywnę.

bEpEWCGL

"Skierowaliśmy do sądu pierwsze dziesięć wniosków. Co do pozostałych osób policja nadal gromadzi materiał dowodowy. Osoby te są przesłuchiwane w kierunku udziału w nielegalnym zbiegowisku, czynnej napaści na policjanta oraz zakłócania porządku publicznego" - powiedziała PAP Anna Kędzierzawska z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Przed czwartkowym meczem Legia Warszawa-Lazio Rzym na komisariaty trafiło w sumie 149 obcokrajowców, w większości obywateli Włoch. Do pierwszych zatrzymań doszło po tym jak grupa włoskich kibiców, która przyjechała do Warszawy na mecz swojej drużyny, wyszła z jednego z klubów w centrum miasta. W pewnym momencie ponad sto osób wyszło na jezdnię i Al. Jerozolimskimi ruszyło w stronę stadionu Legii. Na wysokości ul. Poznańskiej grupa pseudokibiców zaatakowała policjantów.

"Mężczyźni obrzucili funkcjonariuszy i policyjne radiowozy kamieniami, słupkami i koszami na śmieci. Aby utrudnić identyfikację, niektórzy z kibiców zakładali kominiarki" - powiedział PAP rzecznik komendanta stołecznego policji st. asp. Mariusz Mrozek.

Grupę 17 kolejnych włoskich kibiców, którzy przyjechali na mecz z Legią, zatrzymano już w środę w nocy przed jednym z warszawskich hoteli, gdzie doszło do awantury. "Kilku z zatrzymanych mężczyzn było nietrzeźwych. Zabezpieczono przy nich niebezpieczne narzędzia, w tym noże i kastety. Podczas incydentów z udziałem pseudokibiców nikt nie ucierpiał. Uszkodzony został policyjny radiowóz" - powiedział Mrozek.

bEpEWCGR

Policjanci, z którymi rozmawiała PAP, wskazują na potrzebę zmian prawa zmierzających do rozszerzenia możliwości stosowania zakazów stadionowych. "Warto byłoby rozpatrzyć takie zmiany w ustawie, które pozwoliłyby na działania wyprzedzające. Chodzi o to, aby zakazami stadionowymi mogły być karane nie tylko osoby dopuszczające się łamania prawa na samych stadionach, ale także te, które w zorganizowanych grupach w drodze na mecz łamią prawo" - powiedział Mrozek. (PAP)

gdyj/ bno/

bEpEWCHm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)