Notowania

wiadomości
28.11.2012 19:09

Warszawa: Dwaj policjanci ranni podczas zatrzymania dilera

# dochodzi informacja o wniosku o aresztowanie zatrzymanego #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi informacja o wniosku o aresztowanie zatrzymanego #

28.11. Warszawa (PAP) - Dwaj policjanci trafili do szpitala po tym, jak na warszawskim Kole próbowali zatrzymać mężczyznę podejrzewanego o handel narkotykami. 27-latek, jadąc samochodem, potrącił jednego z funkcjonariuszy i staranował radiowóz.

Jak poinformował PAP rzecznik komendanta stołecznego policji asp. Mariusz Mrozek, policjanci próbowali zatrzymać kierowcę przy ul. Deotymy. Funkcjonariusze mieli bowiem informację, że mężczyzna może handlować narkotykami.

"Mężczyzna, usiłując uciec, samochodem potrącił policjanta, następnie uderzył w nieoznakowany radiowóz, w którym był drugi funkcjonariusz" - powiedział Mrozek.

Mimo próby ucieczki, 27-letni mężczyzna został zatrzymany na miejscu. Zabezpieczono też torebki z białym proszkiem. Po sprawdzeniu okazało się, że to kokaina.

Policjanci zostali przewiezieni do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jeden doznał urazu nogi, drugi skarży się na ból kręgosłupa szyjnego.

27-latek ma być przesłuchany. Potem zapadnie decyzja o przedstawieniu mu zarzutów.

Do sądu zostanie skierowany wniosek o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego mężczyzny.

Za samo posiadanie narkotyków może grozić kara nawet trzech lat więzienia. Za handel środkami odurzającymi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. (PAP)

ral/ gdyj/ mca/ bno/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz