Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warszawa: Lokale wyborcze otwarto bez opóźnień

0
Podziel się

Wszystkie lokale wyborcze otwarto o godz. 7, nie było zakłóceń -
poinformowała w niedzielę delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Warszawie. Referendum w sprawie
odwołania prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz ma potrwać do godz. 21.

bEqNaRWZ

Wszystkie lokale wyborcze otwarto o godz. 7, nie było zakłóceń - poinformowała w niedzielę delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Warszawie. Referendum w sprawie odwołania prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz ma potrwać do godz. 21.

Warszawiacy mogą głosować w 863 obwodach. Obwodów stałych jest 810. Poza nimi głosować można w 53 obwodach odrębnych - w 29 w szpitalach, 18 w domach pomocy społecznej, a także w sześciu w zakładach karnych i aresztach śledczych na terenie miasta.

Osoby niepełnosprawne, które mają problem z poruszaniem się, do godz. 19 mogą zamówić zorganizowany przez ratusz bezpłatny transport na głosowanie. Zamówienia są przyjmowane pod numerem telefonu 22 870 08 08.

bEqNaRXb

Referendum będzie ważne, jeśli weźmie w nim udział 3/5 liczby wyborców, którzy głosowali w wyborach prezydenta Warszawy w 2010 r. Wynik będzie rozstrzygający, jeżeli za jednym z rozwiązań oddana zostanie więcej niż połowa ważnych głosów.

Do zakończenia głosowania na terenie Warszawy obowiązuje cisza referendalna i zakazane są wszelkie formy agitacji. Nie można zwoływać związanych z referendum zgromadzeń, organizować pochodów i manifestacji, wygłaszać przemówień, rozdawać ulotek, zawieszać plakatów, czy billboardów. Zabroniona jest też agitacja w lokalach wyborczych oraz na terenie budynków, w których znajdują się te lokale. Za złamanie ciszy grozi grzywna. (PAP)

kno/ jra/

bEqNaRXC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)