Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warszawa: MPO będzie zarządzał spalarnią odpadów na Targówku

0
Podziel się

Stołeczni radni zdecydowali w czwartek o likwidacji miejskiej spółki
zarządzającej spalarnią śmieci na Targówku. Majątek i zadania Zakładu Unieszkodliwiania Stałych
Odpadów Komunalnych (ZUSOK) przejmie Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania (MPO).

bEgJSBJx

Stołeczni radni zdecydowali w czwartek o likwidacji miejskiej spółki zarządzającej spalarnią śmieci na Targówku. Majątek i zadania Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych (ZUSOK) przejmie Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania (MPO).

MPO, które zajmuje się m.in. odbiorem śmieci z terenu Warszawy, w najbliższych latach ma rozbudować zbyt małą jak na potrzeby stolicy spalarnię śmieci na Targówku.

Zastępca rzecznika ratusza Agnieszka Kłąb powiedziała PAP, że trudno w tej chwili ocenić, kiedy spalarnia zostanie rozbudowana. "Do końca roku powinny zostać wyjaśnione kwestie prawne dotyczące jej przejęcia przez MPO. Do rozbudowy spalarni będzie potrzebne dofinansowanie - prawdopodobnie niskooprocentowany kredyt" - powiedziała.

bEgJSBJz

Dodała, że od lipca 2013 r. na gminach będzie spoczywać odpowiedzialność za odpady i do tego czasu gmina musi opracować system ich odbioru. "Rozbudowa miejskiej spalarni ma duże znaczenie" - powiedziała Kłąb.

W ZUSOK przerabia się rocznie około 68 tys. ton odpadów komunalnych, z czego około 40 tys. ton odpadów jest spalanych. Po rozbudowie spalarnia, miałaby unieszkodliwiać 380-400 tys. ton odpadów rocznie. (PAP)

kno/ mca/ bos/

bEgJSBKa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)