Notowania

wzrost
21.05.2010 00:35

Warszawa: Nieznaczny wzrost wody w Wiśle

# dochodzi m.in. aktualny poziom wody w Wiśle w Warszawie #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi m.in. aktualny poziom wody w Wiśle w Warszawie #

22.05. Warszawa (PAP) - Sytuacja powodziowa na Mazowszu jesy stabilna - uspokaja straż pożarna. Po północy z piątku na sobotę woda w Wiśle w Warszawie osiągnęła poziom 773 cm.W ciągu 30 minut poziom wody wzrósł o dwa centymetry.

"W niektórych miejscach przesiąkają wały, na bieżąco są one zabezpieczane. Nie dochodzi do poważniejszych zdarzeń. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana. Poziom wody jest nadal wysoki, ale się stabilizuje" - powiedział PAP w piątek późnym wieczorem Karol Kierzkowski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Dodał, że nie ma masowych ewakuacji ludności. Najtrudniejsza sytuacja jest w powiatach: lipskim, zwoleńskim i kozienickim.

Na Wale Zawadowskim w Warszawie doszło do "delikatnego przesiąkania"; prowadzone są działania, które ograniczą ten przeciek. Woda przesiąkała także nieopodal ul. Bartyckiej. "Także w tym miejscu prowadzimy działania prewencyjne, układane są worki w piaskiem" - poinformował PAP mł. kpt. Michał Gigoła ze stołecznej straży pożarnej.

Jak dodał, na terenie Warszawy pracuje prawie 400 strażaków.

Według wcześniejszych prognoz poziom wody pomoże sięgać nawet 780 cm. Wysoki stan wody może utrzymać się do niedzieli. Zagrożone zalaniem są fragmenty sześciu dzielnic położonych nad Wisłą.(PAP)

gdy/ pro/ sto/

Tagi: wzrost, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz