Notowania

warszawa
08.06.2010 06:49

Warszawa: Podnosi się poziom wody w Wiśle, straż kontroluje sytuację

O godz. 6 rano we wtorek poziom wody w Wiśle wynosił 704 cm, przekraczając o ponad pół metra stan alarmowy. Straż pożarna nie ma sygnałów o żadnych niepokojących zjawiskach, wały nigdzie w Warszawie nie przesiąkają.

Podziel się
Dodaj komentarz

*O godz. 6 rano we wtorek poziom wody w Wiśle wynosił 704 cm, przekraczając o ponad pół metra stan alarmowy. Straż pożarna nie ma sygnałów o żadnych niepokojących zjawiskach, wały nigdzie w Warszawie nie przesiąkają. *

Jak poinformowano PAP we wtorek rano w zespole prasowym stołecznej Straży Pożarnej, sytuacja w Warszawie jest pod kontrolą, wały są monitorowane, nie przesiąkają, nie dzieje się nic niepokojącego. Strażacy wypompowują wodę do Wisły jedynie z okolic Wału Miedzeszyńskiego - przy ulicy Karminowej i Kanału Nowe Ujście - gdzie, po niedawnych ulewach, podniósł się poziom wód gruntowych.

Wał Miedzeszyński zamknięto dla ruchu o północy, do środy włącznie. We wtorek i środę nieczynne będą niektóre stołeczne szkoły, przedszkola i żłobki w Wawrze, na Pradze Północ, Pradze Południe, w Białołęce, na Mokotowie i w Wilanowie. Informacja, które placówki są zamknięte i lista placówek zastępczych, zostały opublikowane na stronie internetowej urzędu miasta. Pod numerem 800 70 70 47 działa infolinia dla rodziców.

We wtorek rano poziom wody w Wiśle wyniósł 704 cm. Przez noc, od godz. 22, podniósł się o 25 cm. Fala kulminacyjna dotrzeć ma do stolicy w nocy z wtorku na środę, ok. 3 rano i nie powinna przekroczyć 780 cm, czyli poziomu, jaki odnotowano podczas powodzi majowej. (PAP)

akw/ sto/

Tagi: warszawa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz